SAFRANBOLU'DA SOKAK KEDİLERİ İÇİN KEDİ EVLERİ

Safranbolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kedi evleri kentin çeşitli mahallelerine yerleştirildi. Kış aylarının gelmesi nedeni ile sahipsi

Genel 20.12.2017, 17:43 20.12.2017, 17:43
68
SAFRANBOLU'DA SOKAK KEDİLERİ İÇİN KEDİ EVLERİ
banner36

Safranbolu Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan kedi evleri kentin çeşitli mahallelerine yerleştirildi.

Kış aylarının gelmesi nedeni ile sahipsiz sokak hayvanlarının soğuktan korunması için Safranbolu Belediyesi marangozhanesinde yapımları tamamlanan 15 adet kedi evi mahallelere yerleştirildi.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Safranbolu Belediyesi olarak sokak hayvanlarının korunması anlamında böyle bir çalışma gerekleştirdiklerini, vatandaşların da bu çalışmaya destek vermelerinin mutluluk verici olduğunu söyledi.

Bölgenin ameliyathanesinden, müşahede odasına, ısıtmalı barınaklarına kadar en büyük ve kapsamlı merkezlerinden birisi olan Safranbolu Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezine de sahip olduklarını kaydeden Ürkmezer, “Bir Vetriner ve deneyimli personelimiz burada aralıksız hizmet vermekteyiz. Yine kış aylarının gelmesi ile birlikte sahipsiz sokak kedilerimiz için Safranbolu evi görünümünde barınaklar yaptık.

Sokak kedilerinin korunmasının yanı sıra belediyemiz ve hayvan sever vatandaşlarımızın verdikleri yiyeceklerin de ıslanmamasını, sıcak bir ortamda yiyebilmelerini sağlıyor. Ben yoğun ilgilerinden ve duyarlılıklarından dolayı tüm Safranbolulu hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74