SAFRANBOLU'DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYONU YAPILDI

Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Kaymakamlık Toplantı Salonunda ger

banner73
Genel 20.12.2019, 16:27 20.12.2019, 16:27
17
SAFRANBOLU'DA KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE KOORDİNASYONU YAPILDI
banner36

Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer’in yanı sıra Safranbolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sefa Alkış, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Dekanlık, Emniyet, Jandarma, Müftülük, İlçe Sağlık, İlçe Milli Eğitim, Nüfus, Gençlik Spor, Vakıf, Kadın Konuk Evi, Çocuk Evleri ve İlçe Yazı İşleri Müdürlüğünden temsilciler katıldı.

Yapılan toplantıda, İçişleri Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan 2020-2021 yıllarını kapsayan, 7 hedef ve 75 faaliyetten oluşan Koordinasyon Planı dâhilinde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için, ilçe düzeyinde ilgili Bakanlıklara bağlı kurumların ve koordinasyona dâhil edilecek diğer kurum yöneticilerine düşen görevlerle ilgili Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer tarafından talimatlar verildi.

Kadına Yönelik Şiddetle ilgili mevzuatların etkin kullanılması,kurumsal kapasitelerin geliştirilmesi,veri toplama,araştırma ve farkındalık artırma gibi konularda kurumlar arası koordinasyonun yerinde ve zamanında yapılmasına dikkat çeken Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer; "Kadına Yönelik Şiddet sadece Ülkemizin değil tüm dünyada kanayan bir yaradır. Tabii ki tüm dünyada artık bu konuda çeşitli eylem planları hazırlanarak, konuya daha hassas yaklaşılıyor, Ülkemizde de Sayın Cumhurbaşkanımızın Saygı Değer Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendinin girişimleri ile imzalanan Bakanlıklar arası işbirliği protokolü ile Kadına Yönelik Şiddetle ilgili mücadele planı hazırlanmıştır. Bizlerde bu kapsamda yaptığımız toplantı ile tüm kurumları koordine ederek annelerimiz olan, eşlerimiz olan çocuklarımız olan Kadınlarımızın şiddete maruz kalmaması için zamanında ve yerinde müdahale edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
7
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39