SAFRANBOLU'DA 'AĞAÇ KESME, FİDAN DİK'KAMPANYASI

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Ağaç Kesme, Fidan Dik’ adlı kampanya kapsamında Safranbolu’da 2 bin fidan dağıtıldı. Safra

Genel 29.12.2017, 18:08 29.12.2017, 18:08
13
SAFRANBOLU'DA 'AĞAÇ KESME, FİDAN DİK'KAMPANYASI
banner36

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Ağaç Kesme, Fidan Dik’ adlı kampanya kapsamında Safranbolu’da 2 bin fidan dağıtıldı.

Safranbolu Misak-ı Milli Meydanında düzenlenen etkinlikte konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte ‘Ağaç Kesme Fidan Dik’ başlığı altında vatandaşlara fidan dağıttıklarını söyledi.

Ürkmezer, “ Bu yıl Safranbolu’da yüz bin’in üzerinde fidan dikimi gerçekleştirildi. Bu gerçekten çok önemli bir rakam. Evet, Safranbolu tarihi bir şehir ama sadece tarihi değil, doğası ile de bir bütün. Yerli yabancı misafirlerimizin Safranbolu’nun kanyonlarını, ormanlarını da görmesini istiyoruz” dedi.

Karabük’e genel olarak bakıldığında yaklaşık %73’ü ormanla kaplı olan bir il olduğunu da kaydeden Ürkmezer, “ Safranbolu’muzda bu bütünün bir parçası Bu nedenle vatandaşlarımızın ormanı ve doğayı korumasını teşvik etmek amacı ile böyle bir etkinlik düzenledik. Yılın son gününde 2000 fidan dağıtıyoruz. Bu nedenle her yaştan insanımızı ağaç dikmeye, ormanı korumaya davet ediyorum. Ki bu gün karşılaştığımız ilgi oldukça mutluluk verici.

Yine 2018 yılı içerisinde de Kaymakamlık ve Belediye olarak özellikle gençlerimizi ve çocuklarımızı ağaç dikmeye teşvik etmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile Orman İşletme Müdürümüz ve personeline de teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Ürkmezer daha sonra Misak-ı Milli Demokrasi Meydanına gelen vatandaşlara fidan dağıttı.

Düzenlenen etkinliğe Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in yanı sıra , Safranbolu İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Özden, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Basri Altunay da katıldı.

Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39