SAFRANBOLU ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN KORONAVİRÜS DENETİMİ

Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri korona virüs (Covid19) vakaları artışı nedeniyle her hafta kurulan perşembe pazarında denetimlerde

Genel 22.10.2020, 13:27 22.10.2020, 13:27
120
SAFRANBOLU ZABITA MÜDÜRLÜĞÜNDEN KORONAVİRÜS DENETİMİ
banner36

Safranbolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri korona virüs (Covid19) vakaları artışı nedeniyle her hafta kurulan perşembe pazarında denetimlerde bulundu. Zabıta ekipleri, vatandaşların yoğun katılım gösterdiği pazar yerlerinde denetimlerine ağırlık verdi.

İlçe genelinde kurulan pazarlarda, vatandaşların ateşi ölçülüyor, dezenfektan veriliyor ve  maskesiz kişiler pazara alınmıyor. Bariyerlerle kontrol altına alınan pazar yerlerinde; vatandaşların tek yönlü giriş ve çıkışlarına izin veriliyor. Türkiye'de ilk vakanın görüldüğü 13 Mart'tan itibaren teyakkuz halinde olan Safranbolu Belediyesi, vatandaşların sağlığını korumak için yoğun mesai harcıyor. Ekipler, ilçe genelinde bulunan pazar yerlerinde düzenli olarak maske ve sosyal mesafe denetimleri gerçekleştiriyor. Ayrıca gıda satışı yapan işyerleri hijyen kurallarına uyup uymadıkları konusunda sıkı takibe alınıyor.

Halkın sağlığı ve güvenliğinin her şeyden önce geldiğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, vatandaşlara sağlıklı ortam sağlamak adına denetimler yapıldığını; Zabıta ekiplerinin denetimleri büyük titizlikle sürdürdüğünü söyledi. Başkan Köse şu sözlerle devam etti ‘’ Zabıta ekiplerimiz, korona virüs denetimleri kapsamında hem pazarcılarımızın hem de vatandaşımızın maske, mesafe kuralına uyulması konusunda ikazlarda bulunuyor. Diğer taraftan ilçenin en geniş kapsamlı pazar yeri olan perşembe pazarındaki ürünlerin gramaj, fiyat ve tazeliği de kontrol ediyor’’ dedi.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74