SAFRANBOLU TSO YÖREX'E HAZIRLANIYOR

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Antalya’da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (Yörex)’e katılmaya hazırlanıyor. Safranbolu Ti

Genel 28.09.2019, 12:56 28.09.2019, 12:56
67
SAFRANBOLU TSO YÖREX'E HAZIRLANIYOR
banner36
Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Antalya’da düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (Yörex)’e katılmaya hazırlanıyor.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hayri Boyacı, Yönetim Kurulu Üyesi Osman İyigüngör ve Meclis Başkan Yardımcısı Ahmet Savaş katılacakları fuar hakkında bilgilendirmek üzere Karabük Valisi Fuat Gürel’i ziyaret etti.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) destekleri ile Antalya Ticaret Borsası tarafından düzenlenen yöresel ürünler fuarına stant kurmaya karar verdik. Bu yıl 10.düzenlenenecek olan fuara her yıl ziyaret düzeyinde katılım sağlıyorduk. Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının arttığını gözlemledik. Meclis Üyesi arkadaşlarımızla yaptığımız toplantıda Türkiye’nin dört bir yanından gelen şehirler yöresel ürünlerini tanıtırken Yöresel ürünü zengin olan Safranbolu’muzun bu fuarda olmamasının eksiklik olduğunu düşündük. Yöresel Ürünlerimizden olan ve nakliye sorunu olmayan Yöresel ürünlerimizin üreticileri ile bir araya gelerek toplantılar gerçekleştirdik. Projemizden bahsederek, üyelerimizin görüş ve düşüncelerini dinledik. Toplantılarımız çok verimli geçti. Tüm katılımcılarımızla birlikte uyum içerisinde olarak ortak kararlar verdik. Oda olarak gerekli bütün çalışmalarımızı yapmış bulunmaktayız. 23-27 Ekim tarihlerinde Antalya Anfaş Fuar Merkezinde gerçekleşecek olan Yöresel Ürünler Fuarında Safranbolu’muzu en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi.

Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal ise “Ülkemizin turizmin önemli yerlerinden biri olan Antalya’da kurulacak Yöresel Ürünler Fuarında Safranbolu’yu temsil etmek için güzel bir çalışma gerçekleştirdik. 66 metrekare stant kiralayarak başta coğrafi işaretli ürünlerimiz olan Safranbolu Safranı ve Safranbolu Lokumu olmak üzere yöresel ürünlerimizin tanıtımını gerçekleştireceğiz. Konu ile ilgili sayın Valimizi ziyaret ederek kendisini bilgilendirdik. Safranbolu’muzun tanıtımını en iyi şekilde yapacağız. Safranbolu’muza katkı sağlayacak her türlü projelerin içinde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.  Karabük Valisi Fuat Gürel “Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarının ilimizin ve Safranbolu ilçemiz tanıtımına katkı sağlamasını temenni eder çalışmalarında başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
-4
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74