SAFRANBOLU SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Safranbolu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan sokak kedilerinin barınmaları için portatif evler kentin birçok yerine konumland

Genel 26.10.2018, 16:12 26.10.2018, 16:12
19
SAFRANBOLU SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan sokak kedilerinin barınmaları için portatif evler kentin birçok yerine konumlandırıldı.

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Asfalt Şantiye Amirliği bünyesinde hizmet veren marangozhanede imalatı yapılan kedi evleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin çeşitli yerlerine konumlandırılıyor.

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in talimatı doğrultusunda hayata geçirilen uygulama, kedilerin kış aylarında soğuktan korunmasını sağlıyor. Hayvanların da yaşam haklarının korunmasının önemini vurgulayan Ürkmezer yaşayan her canlının yaşama hakkı olduğu unutulmamalıdır diyerek şu sözlere yer verdi "Bizlerin yaşam alanlarımızı paylaştığımız hayvanlar dünyayı birlikte paylaştığımız varlıklardır.

Doğanın dengesinin korunmasında, besin zincirinin oluşumunda olmazsa olmaz rolleri bulunmaktadır.Bu nedenle Kaymakamlık ve Belediye olarak imkanlar ölçüsünde sokak hayvanlarını koruyacak projeler geliştirmeye çalışıyoruz’" dedi.

Ürkmezer "Yaşadığımız yerlerde ki sokak hayvanlarına karşı daha vicdanlı davranır, onların da bizler gibi yeme-içme ve barınma hakkına sahip olduğunu unutmamalıyız. Safranbolu Belediyesi olarak bizler de kentin bazı bölgelerine kedi ve kuş evleri yaparak hayvansever vatandaşlarımızın yanında oluyor, onlara destek veriyoruz" dedi.

Kedi evlerinin vatandaşın talepleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan mahallelere götürülerek, mahalle sakinlerine teslim edildiği belirtildi.

Yorumlar (0)
10
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74