SAFRANBOLU KHGB MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği 2.Olağan Meclis Toplantısı İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Top

Genel 27.11.2018, 16:50 27.11.2018, 16:50
18
SAFRANBOLU KHGB MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
banner36
Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği 2.Olağan Meclis Toplantısı İlçe Halk Kütüphanesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Toplantıya Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı – KHGB Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Cengiz, Birlik Müdürü Gökhan Kara ve Köy Muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Birlik Müdürü Gökhan KARA tarafından 2018 yılı faaliyet raporu,2018 yılı geçici bütçe ve 2019-2020-2021 yılları tahmini bütçeleri sunumu yapıldı. Birlik Meclisinin onayına sunulan bütçeler oy birliği ile kabul edildi.

Kaymakam ve Birlik Başkanı Dr.Fatih Ürkmezer yaptığı konuşmada ; “ 2018 yılında Maliye Bakanlığı tarafından ilçemiz KÖYDES programları için 5.380.688,00-TL ödenek aktarıldı. Aktarılan bu ödenek ile ilçemiz köylerine 16.5km BSK (sıcak asfalt), 5 içme suyu projesi,1 içme suyu borusu alımı projesi ve 1 adet atık su projesi olmak üzere 13 proje yapılmasını planladık ve bunlardan sadece Ovaköseler köyü Siyamoğlu Mahallesi içme suyu deposu yapımı işi devam ediyor.2018 yılı tamamlanmadan bütün projelerimizi vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliğinin öz bütçesini artırmak ve yeni kaynaklar sağlamak için çalışmalarımız devan ediyor. İlçemiz köylerine İl Özel İdaresi tarafından yaklaşık 13 km sıcak asfalt yapıldı ve Safranbolu Belediyesi olarak Yazıköy-Kastamonu yol bağlantısına yapmış olduğumuz 3 km sıcak asfaltla beraber Safranbolu’nun köylerinde 32 km sıcak asfalt yapılmış oldu.2018 yılı içerisinde yapılan çalışmalar ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve inanıyorum ki 2019 yılında da çok iyi projeler üretip köylerimizi kalkındırmaya devan edeceğiz ” dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Cengiz ise konuşmasında ” İl Özel idaresi olarak Safranbolu da Hizmet Birliği tarafından alımı gerçekleştirilen içme suyu borularının yerlerine yerleştirilmesinde, Kilit parke taşlarının nakliyesinde, kanalizasyon borularının döşenmesinde katkılarımız oldu. Safranbolu ya 13 km sıcak asfalt yaptık.2018 yılında Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili Sayın Kaymakamımız Dr. Fatih Ürkmezer’e, siz değerli muhtarlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Toplantının ardından Köy ve Mahalle Muhtarları ile yemekte buluşan Dr. Fatih Ürkmezer; “ Önümüzdeki Mahalli İdareler seçimlerinde tekrar aday olmayacak muhtarlarımıza yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, seçime girecek muhtarlarımıza başarılar diliyorum “ dedi.

Ürkmezer yemek sonrası muhtarlarla uzun süre sohbet ederken hatıra fotoğrafı da çektirdiler.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74