SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞINDAN AŞURE İKRAMI

Hicri senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü dolayısıyla “Aşure ikram” programı düzenledi. Aşure günü dolayıs

banner108
Genel 11.09.2019, 15:06 11.09.2019, 15:06
22
SAFRANBOLU KAYMAKAMLIĞINDAN AŞURE İKRAMI
banner36

Hicri senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10’uncu günü olan Aşure Günü dolayısıyla “Aşure ikram” programı düzenledi. Aşure günü dolayısıyla Safranbolu Kaymakamlığı tarafından Misak-i Milli Demokrasi Meydanında yaklaşık 2 bin kişiye aşure ikram edildi.

Vatandaşlarımıza yapılan Aşure ikramına Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer’in beraberinde ilçe protokolü, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Safranbolu Kaymakamlığı olarak 3 yıldır devam ettirilen gelenekle Misak-i Milli Demokrasi Meydanına kurulan kazanlar içinde çeşit bakımından zengin malzeme bulunan aşure vatandaşlara dağıtıldı.

Vatandaşlarımıza bizzat ikramda bulunan Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer "Muharrem Ayı boyunca, Birlik, Beraberlik Ve Kardeşlik Duygularını Pekiştiren, Milli Örf Ve Adetlerimizin Yaşatılmasını simgeleyen Aşure Günü Milletimiz açısından önemli günlerden biridir. Biz de dinimizden ve inancımızdan kaynaklı olan bu güzellikleri yaşatabilmek adına vatandaşlarımızla bir araya geldik. 3 yıldır devam ettirdiğimiz bu geleneği bu yıl da Safranbolu Kaymakamlığı olarak devam ettirdik. Başta Safranbolulu hemşerilerimiz olmak üzere milletimizin ve tüm islam aleminin Aşure Günü kutlu ve mutlu olsun, hicri yılımız mübarek, Muharrem ayımız da hayırlı olsun" dedi.

Yorumlar (0)
banner11
5
açık
banner17
banner18
banner39
banner74