SAFRANBOLU İÇME SUYU ARITMA TESİSİN'DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Karabük’ün Safranbolu içme suyu isale hattı ve a

banner73
Genel 30.12.2017, 11:50 30.12.2017, 11:50
13
SAFRANBOLU İÇME SUYU ARITMA TESİSİN'DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
banner36

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Karabük’ün Safranbolu içme suyu isale hattı ve arıtma tesisinde çalışmalar hızla devam ediyor.

Proje ile bölgenin su sorununa köklü bir çözüm getirilerek, Karabük’ün uzun vadeli içme suyu ihtiyacı güvence altına alınacak.

DSİ’nin ülke genelinde tesis ettiği büyük su projelerinden biri olan Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile Safranbolu İlçesine günde 35 bin metreküp su temin edilecek. İnşa edilecek tesis ile bölgenin içme suyu sorunu tarihe karışacak.

Yürütülen çalışmalar neticesinde yüzde 30 fiziki gerçekleşmenin sağlandığı proje kapsamında çalışmalar hızla tamamlanarak, bölgenin 2050 yılına kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı garanti altına alınacak.

Projenin Karabük için önemli olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bölge için önemli bir proje daha hayata geçiyoruz. 35 milyon TL yatırım bedeline sahip Karabük Safranbolu İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile bölgenin içme suyu problemi tarihe karışacak. 2019 yılında inşallah tesisleri hizmete almış olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
7
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39