SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEN DAR SOKAKLARA YANGIN DOLABI

İtfaiye araçlarının girmekte zorlandığı dar ve merdivenli sokaklara olası yangınlara müdahale etmek amacıyla kritik noktalara konulan “Yangın Dola

Genel 07.09.2020, 10:35 07.09.2020, 10:35
57
SAFRANBOLU BELEDİYESİNDEN DAR SOKAKLARA YANGIN DOLABI
banner36

İtfaiye araçlarının girmekte zorlandığı dar ve merdivenli sokaklara olası yangınlara müdahale etmek amacıyla kritik noktalara konulan “Yangın Dolapları”nın nasıl kullanılacağına dair vatandaşlara ve esnafa eğitim verilmeye devam ediliyor.

Safranbolu Belediyesi tarafından itfaiye ekiplerinin olay yerine intikaline kadar destek amacıyla yerleştirilen 8 yangın dolabı ile yangın anında zaman kazanmak için nasıl müdahale edileceği hakkında çevre esnafa ve otel çalışanlarına bilgi verildi. Her dolabın bulunduğu lokasyondaki vatandaşlara ve esnafa ilgili eğitimin belli periyotlarda verilmeye devam edecek.

Yaz aylarında artan yangın riskini minimuma indirmek istediklerini dile getiren Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, olası bir yangın durumunda hayati önem taşıyan yangın ekipmanları ve tedbirler ile ilgili ciddi çalışmalar yapılacağı, şehrin dokusunu oluşturan ahşap ağırlıklı mimarinin korunması için her türlü afete karşı hazırlıklı olacak şekilde yapılandırdıklarını söyledi.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74