'SAFRAN OYUN EVİ' HİZMETE AÇILIYOR

Safranbolu Belediyesi bünyesinde kurulan Safran Çocuk Oyun Evi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde 12 Ekim Pazartesi itibariyle hizmet ver

Genel 08.10.2020, 16:22 08.10.2020, 16:22
109
'SAFRAN OYUN EVİ' HİZMETE AÇILIYOR
banner36

Safranbolu Belediyesi bünyesinde kurulan Safran Çocuk Oyun Evi, Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür Merkezinde 12 Ekim Pazartesi itibariyle hizmet vermeye başlayacak.

4 ile 7 yaş arasındaki çocukların kaliteli vakit geçirme imkanı bulabileceği ve ailelerin de gönül rahatlığı ile çocuklarını teslim edebileceği Safran Oyun evi pandemi dolayısı ile maksimum 25 çocuğu misafir edebilecek.

Aileler Gözleri Arkada Kalmadan Çocuklarını Bırakabilecek


Çocukların eğlenerek öğrenmelerinin amaçlandığı Safran Oyun Evi'nde çocuklar zeka oyunları, görsel sanat etkinlikleri, masal okuma etkinlikleri ve cep eğitimleri olacak.

4 adet sınıftan oluşan ve çocuk gelişimi alanlarında deneyimli öğretmenler eşliğinde 4-7 yaş grubu gelişim özellikleri dikkate alınarak kurulan oyun evi çocukların keyifli zaman geçirmeleri için tasarlanan oyun evi, çocukların birçok oyun gurubunda eğlendiği oyun evinde ayrıca yaratıcı ve özgür ortamda kendilerini geliştirmelerini sağlayacak.

Randevu sistemi ile hafta içi 09.00- 12.00, 14.00- 17.00 hafta sonu (Cumartesi): 09.00- 13.00 saatleri arasında hizmet verecek olan oyun evinden saatlik bazda faydalanılabilecek.

Çocuklu Ailelere Büyük Kolaylık

Konuyla ilgili açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, ''Çocuklu ailelere büyük kolaylık sağlayacak olan Safran Çocuk Oyun Evi sınırlı saat diliminde de olsa ebeveynlerin çocuğuyla bir aradayken yapamadığı işleri yapmasına olanak tanıyacak ve çocukların gelişimi açısından da faydalı olacak. Günlük hayatta çocuklarımızı dahil etmek istemediğimiz özellikle pandemi sürecinde uzak tutmamız gereken bir çok ortam oluyor. Pandemi koşullarına uygun olarak hazırladığımız ve çocuklarımızın keyifli vakit geçireceğini düşündüğümüz onlara özel bir ortam oluşturduk. Şimdiden Safranbolulu ebeveynlerimize hayırlı olsun diyorum''  ifadelerinde bulundu.
Yorumlar (0)
21
açık
banner17
banner18
banner39
banner74