SAADET PARTİSİ'NDEN AŞURE İKRAMI

Saadet Partisi Karabük Kadın Kolları parti binasında önünde aşure günü vesilesiyle aşure dağıttı. İl Kadın Kolları Başkanı Nebahat Yüce ya

Genel 12.09.2019, 11:41 12.09.2019, 11:41
20
SAADET PARTİSİ'NDEN AŞURE İKRAMI
banner36

Saadet Partisi Karabük Kadın Kolları parti binasında önünde aşure günü vesilesiyle aşure dağıttı.

İl Kadın Kolları Başkanı Nebahat Yüce yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Muharrem ayı İslam coğrafyasını ve Dünyayı etkileyen büyük olayların yaşandığı Mübarek aylardan bir tanesidir. Hicri 1438 yılı Muharrem ayının da öncelikle İslam coğrafyası ve sonra tüm Dünya’ya hayırlar getirmesini Allah’tan(C.C.) niyaz ediyoruz.

Hicrî takvimin ilk ayı olan Muharrem ayı, tarih boyunca insanlık için dönüm noktaları sayılabilecek önemli olayların yer aldığı bir aydır. Nitekim Aşure gününün manevi ve berraklığı üzerinde Kerbela karanlığının kesafeti de görülmektedir. Adını Sevgili Peygamberimizin bizzat kendisinin koyduğu Hz. Hüseyin’in ve çoğu Ehl-i Beyt mensubu, 70’den fazla insanın Hicri 10 Muharrem 61. yılında, siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela’da şehit edilmesi, Hz. Peygamber’i ve O’nun Ehl-i Beyti’ni seven bütün müminleri derinden yaralamıştır.

Hz. Hüseyin’in hürriyet, adalet ve eşitliğin Müslüman kültüründeki gerçek temsillerini yaşatmak uğruna, vakfettiği bu değerler adına hayatını feda ettiği ve kendisinin daima adalet, hak ve hakikat ilkesini koruduğu gerçeği olarak görülmesine vesile olmuş ve böylece Hz. Hüseyin, bütün müminlerin gönüllerinde taht kurarken, ona ve yakınlarına bu zulmü reva görenler vicdanlarda ebediyyen mahkûm edilmiştir. Bu vesile ile Kerbela gibi acı olayların yaşanmamasını diler, bu ayda gerçekleşmiş olan bütün peygamberlerin kurtuluşu gibi huzurlu kurtuluşa ermeyi dilerken, Ülkemiz ve İslam coğrafyasında refahın faziletin barışın huzurun ve saadetin gelmesine vesile olmasını temenni ederim.

Bu çalışmamızın, Türkiye’mizin ve bütün İslam coğrafyasının birlik ve beraberliğine, içinde bulunduğumuz şu karışık ortamların biran önce güzel bir şekilde düzelmesine vesile kılması için Rabbimizde dua ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmada emeği geçen bütün kardeşlerimizden Allah(C.C.) razı olsun.” dedi.

Daha sonra dağıtımına başlanan Aşure ikramı halk tarafından yoğun ilgiyle karşılanırken, çevre esnafa da Aşure ikramı yapıldı.

Yorumlar (0)
0
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39