REKTÖR'ÜN SAĞLIK BAKANLIĞINI ÖNEMLİ ZİYARETİ

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile Kamu Ha

Genel 19.06.2020, 17:38 19.06.2020, 17:38
63
REKTÖR'ÜN SAĞLIK BAKANLIĞINI ÖNEMLİ ZİYARETİ
banner36
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven’i makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında “Afiliasyon Protokolü” imzalandı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Ankara’da Sağlık Bakanlığı ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünde bir dizi önemli görüşme gerçekleştirdi.

Rektör Polat, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven ile bir araya geldi.

Görüşmeler kapsamında Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ile Karabük Üniversitesi arasında “Afiliasyon Protokolü” imzalandı.

Protokol, Sağlık Bakanlığı ile Karabük Üniversitesi arasında eğitim, araştırma ve uygulama hizmetlerinin yürütülmesi ile bölgede ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin daha etkin, kaliteli ve verimli bir şekilde sunulabilmesi için üniversitenin ilgili birimleri ile KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinin birlikte kullanılması amacını taşıyor.

Ayrıca Görüşmede Karabük Ağız Diş Hastanesinin de Üniversite Hastanesi olması ile ilgili görüş alışverişinde bulunulurken, Bakan Yardımcısı Güven ile Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Ataseven’in afili hastane konusuna sıcak baktıkları belirtildi.
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74