REKTÖR POLAT'TAN YENİCE MYO AÇIKLAMASI

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR'Ü PROF. DR. REFİK POLAT; "YÜKSEKOKULUN AÇILMASI, KAPATILMASI VEYA ORAYA ÖĞRENCİ ALINMASI S

Genel 10.11.2016, 19:24 10.11.2016, 19:24
29
REKTÖR POLAT'TAN YENİCE MYO AÇIKLAMASI
banner36
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖR'Ü PROF. DR. REFİK POLAT;

"YÜKSEKOKULUN AÇILMASI, KAPATILMASI VEYA ORAYA ÖĞRENCİ ALINMASI SİYASİ DEĞİL BİLİMSEL BİR ORGANİZASYONDUR."

rektor-polaaa

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Yenice Meslek Yüksekokulu’nun açılması, kapatılması veya oraya öğrenci alınması siyasi organizasyon değil bilimsel bir organizasyondur diyerek, “MYO’nun kapatılması gibi bir şey söz konusu değil. Hiç kimseden dolayı orada atraksiyon yapılmasın” dedi.

Yenice MYO’nun kapatılacağı yönünde çıkan dedikodulara karşı bir açıklama yapan Rektör Polat, “ Biz üniversiteyiz siyasi bir parti değiliz. Herhangi bir siyasi polemiklerin içinde bulunmadık ve bundan sonrada inşallah bulunmacağız. Yenice Meslek Yüksekokulu’nun açılması, kapatılması veya oraya öğrenci alınması siyasi organizasyon değil, bilimsel bir organizasyondur. Bunun en başta YÖK, daha sonra Üniversite rektörlüğü verir. Siyasilerin burada senden veya benden dolayı oluyor sözleri etik değil.

Bunun karar mekanizmaları oralarda değil. Yenice MYO’nun kapatılması gibi bir şeyde söz konusu değil. Benim ağzımdan böyle bir laf duyan varsa beriye gelsin. Yeni rektör atandığım dönemde Yenice MYO inşaat döneminde kanalizasyon sorunu vardı ve bunu bir türlü çözemiyorduk. Belediye’nin kendi işlerinin yoğunluğundan veya başka bir sebepten dolayı işler aksak gidince öğrencinin oraya alınması yetişmeyecek diye 1.5 yıl önce eğer yetişmese öğrenciyi Karabük’e alırız demiştik.

Şuan için Yenice MYO kendi binasında eğitim ve öğretimine devam ediyor. Karabük’e alınması söz konusu değil. Bize Yenice halkı ve Belediyesi yardımcı olabildiği sürece, biz orada eğitim öğretimi devam ettiririz. Ancak ileriye dönük bir sıkıntı yaşanırsa biz öğrencilerimizi sıkıntının kucağında bırakmayız. Bu hiçbir yerde bu söz konusu olamaz. Bizim oradaki MYO’nun kapatılması gibi bir şey söz konusu değil. Sizyasi durum hiç söz konusu değil. Hiç kimseden dolayı orada atraksiyon yapılmasın” ifadelerinde bulundu.
Yorumlar (0)
11
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74