REKTÖR POLATT 'ULUSLARARASI YÜKSEK EĞİTİM ZİRVESİ'NE KATILDI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen Ulusla

Genel 22.11.2019, 11:50 22.11.2019, 11:50
13
REKTÖR POLATT 'ULUSLARARASI YÜKSEK EĞİTİM ZİRVESİ'NE KATILDI
banner36
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Güney Afrika Cumhuriyeti’nde düzenlenen Uluslararası Yüksek Eğitim Zirvesi’ne katıldı. Zirvede Rektör Polat’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İzzet Açar ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Oya Önalan eşlik etti.

Uluslararası iş birliği ağını tüm kıtalara yaymak isteyen Karabük Üniversitesi (KBÜ), dünya üzerindeki farklı ülkelerde düzenlenen uluslararası fuarlara katılmaya devam ediyor. Bu kapsamda KBÜ’nün yeni durağı Güney Afrika Cumhuriyeti oldu.

Başkent Cape Town’da düzenlenen “Uluslararası Yüksek Eğitim Zirvesi”ne katılan Rektör Polat ve heyeti, yeni iş birlikleri için görüşmeler yaparak, KBÜ’yü tanıttı. Zirve süresince gerçekleştirilen görüşmelerde ayrıca Türk yükseköğretim sistemini tanıtan KBÜ heyeti, uluslararası öğrenci alımı ve Mevlana Değişim Programı anlaşmaları için ön mutabakatlar yaptı.

Toplamda 38 farklı ülkeden 164 yükseköğretim ve kamu kurumu temsilcisinin yer aldığı zirvede, Türkiye’den KBÜ ile birlikte toplamda 7 üniversite hazır bulundu.

Zirveden önce Güney Afrika Cumhuriyeti’nin önde gelen üniversiteleri; University of the Witwatersrand, Nelson Mandela University, University of South Africa, University of Pretoria, University of Western Cape ve Stellenbosh University’e ziyaretler gerçekleştiren Rektör Polat, söz konusu üniversitelerle akademik iş birliği konularını görüşmüştü.
Yorumlar (0)
2
az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39