REKTÖR POLAT UKRAYNA'DA ÖNEMLİ İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet Ukrayna’da Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi

Genel 01.12.2017, 17:35 01.12.2017, 17:35
5
REKTÖR POLAT UKRAYNA'DA ÖNEMLİ İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI
banner36
Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet Ukrayna’da Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi ve Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi (Igor Sikorsky Kyiv Polyteknik Institute)’ne iş birliği ziyareti gerçekleştirdi.

İlk olarak Lviv Politeknik Üniversitesi ile iş birliği anlaşması imzalandı

Lviv Politeknik Üniversitesi Rektörü Profesör Yuriy Babola tarafından karşılanan Rektör Polat başkanlığındaki heyet ikili iş birliği anlaşmasına imza attı.

İki üniversite arasında kapsamlı iş birliğinin geliştirilmesine dönük yapılan anlaşma ile Karabük Üniversitesi, Lviv Politeknik Ulusal Üniversitesi ile iş birliği yapan ilk Türk üniversitesi oldu.

1816 yılında kurulan ve Lviv şehrinin en büyük yükseköğretim kurumu durumundaki Lviv Politeknik Üniversitesi’nde, 35 bine yakın öğrencinin eğitim görüyor. Ayrıca Lviv Politeknik Üniversitesi 16 enstitü, bir araştırma merkezi, 8 yüksekokul, 12 yurt ile faaliyet gösteriyor.

Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi ile iş birliği mutabakatı sağlandı

Lviv Politeknik Üniversitesi’nde yapılan görüşmelerin ardından Rektör Prof. Dr. Refik Polat başkanlığındaki heyet Kiev’de bulunan Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi (Igor Sikorsky Kyiv Polyteknik Institute)’ne geçti.

Burada Rektör Yardımcısı Prof. Sergii Sydorenko ve heyetiyle verimli bir görüşme gerçekleştiren Karabük Üniversitesi heyeti Erasmus ve Mevlana iş birliği protokolü hazırlanması ve yakın zamanda imzalanması konusunda mutabık kalındı.
Yorumlar (0)
banner11
banner12
8
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner40