REKTÖR POLAT ÖZBEKİSTAN'DA

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, International Integrated Innovative Devolapment of Zarafshan Sempozyumuna katılmak, oturuma başkanlık

Genel 27.10.2017, 12:17 27.10.2017, 12:17
8
REKTÖR POLAT ÖZBEKİSTAN'DA
banner36

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, International Integrated Innovative Devolapment of Zarafshan Sempozyumuna katılmak, oturuma başkanlık yapmak ve üniversitelerle yeni iş birliği imkanları geliştirmek üzere Özbekistan’a gitti.

Ziyaret sırasında bazı üniversite rektörleri ile ikili görüşmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Karabük Üniversitesi ile Tashkent Information Technology, Tashkent Irrigation and Meliorate Institute ve Navoi Mining Institute arasında ikili iş birliklerinin artırılması ve Mevlana değişim programının uygulanması adına protokoller imzaladı.

Yapılan görüşmelerin amacının Karabük Üniversitesi’nin uluslararası alanda daha fazla ve etkin yer bulması olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Refik Polat “Çok başarılı görüşmeler yaparak, yıllardır uzak kaldığımız Özbek kardeşlerimizle yılların kaybını telafi etmek istiyoruz.” dedi.

Yapılan görüşmeler Özbek basınında da geniş yer buldu. Rektör Prof. Dr. Refik Polat Özbekistan Ulusal Televizyonuna konu ile ilgili özel röportaj da verdi.

Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39