PROF. DR. SARAÇOĞLU'NDAN, ÜRKMEZER'E ŞÜKRAN BELGESİ

Geçtiğimiz günlerde Saraçoğlu’nun daveti üzerine Ankara’ya giden Ürkmezer’e Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından Milli Tarım Seferberl

Genel 25.01.2019, 17:41 25.01.2019, 17:41
23
PROF. DR. SARAÇOĞLU'NDAN, ÜRKMEZER'E ŞÜKRAN BELGESİ
banner36

Geçtiğimiz günlerde Saraçoğlu’nun daveti üzerine Ankara’ya giden Ürkmezer’e Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu tarafından Milli Tarım Seferberliğine katkılarından dolayı bir şükran mektubu verildi.

Geçtiğimiz aylarda ilçemizi ziyaret ederek incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu tohumların öneminden bahsetmiş ve gerçekleştirilen çalışmadan dolayı mutluluğunu ifade etmişti.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer; Belediye bünyesinde Sakem aracılığıyla seralar oluşturduklarını burada ata tohumlarıyla üretim yaptıklarını, bu ürünlerden birinin de domates olduğunu dile getirirken, “Dedeleri Osmanlı saraylarında bahçıvanlık yapmış bir ailenin getirdiği tohumlarla üretimi gerçekleştirdiklerini, aynı tohumların Devletimizin Milli Tarım Seferberliği projesi kapsamında kayıt altına alındığını“ söyledi.

Yerli Tohumlarla Üretime Devam Edeceğiz

Hem yerel tohumu korumuş, çoğaltmış ve üretmiş olacaklarını hem de burada yetişen ürünleri kendi aş evlerimizde kullandıklarını kaydeden Ürkmezer; “ Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bildiğiniz üzere bizim hemşehrimiz. Oluşturduğumuz seralarımızda inceleme yaptı. Oradaki ürünlerimize ilgi göstermesi de bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Yerli tohumlarla üretim yapmaya devam edeceğiz. Amacımız bu üretimi daha da geliştirmek” dedi.

Ürkmezer; “Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın Cumhurbaşkanlığımız tarafından takdir edilmesi bizleri onurlandırmıştır” diye konuştu.

Ürkmezer, ziyarette Saraçoğlu’na Sıfır Atık Projesinden ve Safranbolu’da konu ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalardan da söz ederken, kendisine bez çanta hediye etti.

Yorumlar (0)
11
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74