PKK/KCK PROPAGANDASI YALAN ÇIKTI

Aralarında Karabük'ünde bulunduğu 5 ilde 7 aracın yanmasını üstlenen terör örgütü PKK/KCK'nın propagandası yalan çıktı. Al

Genel 29.01.2019, 16:30 29.01.2019, 16:30
24
PKK/KCK PROPAGANDASI YALAN ÇIKTI
banner36

Aralarında Karabük'ünde bulunduğu 5 ilde 7 aracın yanmasını üstlenen terör örgütü PKK/KCK'nın propagandası yalan çıktı.

Alınan bilgiye göre, Karabük Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK/KCK'ya yakın bazı yayın kuruluşlarında çıkan bazı haberlerde, Karabük, Diyarbakır, Aydın, Kütahya ve Düzce illerinde 4-12 Ocak tarihleri arasında yanan 7 aracın olayını üstlenmesi üzerine başlattığı çalışmayı derinleştirdi.

Karabük’ün Yeşil Mahallesinde 12 Ocak'ta park halindeki Erdoğan M.'ye ait 78 AAE 179 plakalı minibüsün yanmasıyla ilgili başlatılan çalışma kapsamında çevredeki 15 güvenlik kamera kayıtları toplandı, görgü tanıkları dinlendi.

Karabük’ün yeni Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ'un bizzat takip ettiği olayla ilgili şüpheli olarak belirlenen Tuğba Ş., yapılan operasyonla gözaltına alındı.

Şüpheli, emniyetteki ifadesinde, minibüs sahibi Erdoğan M. ile bir ilişki yaşadığını, kendisiyle ilgilenmediği ve başka kadınlarla aldattığını öğrendiğini ve bu nedenle minibüsü yaktığını itiraf etti.

Emniyetteki ifadelerin ardından Karabük Adliyesi'ne getirilen şüpheli, çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartlarıyla serbest bırakıldı.

Karabük Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, Çukur ve Hendek operasyonlarıyla başlayan ve günümüze kadar devam eden başarılı operasyonlarla ağır darbeler yiyen, her geçen gün ciddi kayıplara uğrayan PKK/KCK terör örgütünün içinde bulunduğu çöküş sürecinden çıkabilmek düşüncesi içinde olduğundan bunu yaptıklarını, bu son operasyonda ispatladıklarını söyledi.

Terör örgütünün moral motivasyon amaçlı mesaj vermeye çalıştığını vurgulayan Tuğ, "Benzer diğer 4 şehrimizdeki faili meçhul araç yakma eylemlerine sahip çıkarak, Çöküş sürecinde bulunan terör örgütünün kendi çevresine moral motivasyon amaçlı mesaj vermeye çalışmaktadır. Bu mevcut durum da ortaya koymaktadır ki eylem gücünü her geçen gün daha fazla kaybeden terör örgütü, başta polis, jandarma olmak üzere tüm silahlı kuvvetlerimiz, bu terör örgütlerini ülke gündemimizden tehdit ve tehlike olmaktan çıkarmaya kararlıdır. Ülkemiz içerisinde ve ülke dışında her nerede olursa olsun, Aziz Türk milletinden aldığı manevi ve maddi desteklerle tüm terör örgütlerini olduğu gibi, PKK/KCK adlı terör örgütünü de yok edecektir. Bu uğurda bugüne kadar hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla yad ederken gazilerimizi de minnetle anıyoruz." diye konuştu.

Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74