ÖZATA 'KOŞULSUZ, ŞARTSIZ İTTİFAK İÇİN ADAYLIĞIMDAN FERAGAT EDİYORUM'

İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Özata yazılı bir basın açıklaması yaptı. Özata, açıklamasında 31 Mar

Genel 08.02.2019, 16:31 08.02.2019, 16:31
17
ÖZATA 'KOŞULSUZ, ŞARTSIZ İTTİFAK İÇİN ADAYLIĞIMDAN FERAGAT EDİYORUM'
banner36
İYİ Parti Safranbolu Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Özata yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Özata, açıklamasında 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde ittifak için adaylığından koşulsuz, şartsız istifa ettiğini belirtti.

Mustafa Özata’nın yazılı basın açıklaması şöyle;
"Saygıdeğer  Hemşehrilerim  ve değerli basın mensupları,

Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı adayı olmuş, az bir farkla seçimi kazanamamıştım. Bugüne kadar gerek iş hayatı gerekse özel hayatımda edindiğim tecrübelerimi dünya miras kenti Safranbolu’nun hizmetinde kullanmak istemiş, bu sonuçla hayalim kesintiye uğramıştı. 

Her fırsatta yarım kalan hayalimi gerçekleştirmek istediğimi dillendirmiş, bu doğrultuda elimden gelen çabayı göstermeye çalışmıştım. 31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde ise kaldığım yerden devam edip Safranbolu’ya hizmet hayalimi gerçekleştirmek istedim.

Ancak; seçim matematiğini önüme aldığımda bu hedefe giden yolun bir İttifak’ tan geçtiğini gördüm.

Şahsi olarak adaylığımı açıklamak yerine, bu ittifakın kurulabilmesi için Ekim 2018’den itibaren henüz hiç kimsenin adaylığı söz konusu değilken yetkililerle defalarca görüşmeler yaptım. Tüm çabalarıma rağmen bu iş birliğini tesis edemedim.

Safranbolu halkından gelen yoğun istek ve baskılar karşısında ise malumunuz üzere İYİ Partiden Safranbolu adayı oldum. Bu kez de bölücülük isnatlarına muhatap oldum.

Geldiğimiz noktada ;

Safranbolu’nun geleceği  için Mustafa ÖZATA olarak özlenen ittifakın kurulabilmesi adına koşulsuz olarak adaylıktan feragat ediyorum. Tavrımın, bu konuda mesafe kat edemeyen   Karabük ve Türkiye siyaseti için örnek olmasını dilerim. 

Şu andan itibaren bu ittifakın kurulmaması için hiçbir sebep kalmamıştır.

Adaylık öncesi ve sonrası süreçte yanımda olan  ve desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkür ederim.

İttifakın gerçekleşmesi halinde Başkan ve Belediye meclisi üyelerinin seçimi için elimden gelen tüm çaba ile çalışacağım.

Yapılacak olan seçimlerin Safranbolulu hemşerilerime ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim."
Yorumlar (0)
19
açık
banner17
banner18
banner39
banner74