ONUR VARLI, BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU...

Safranbolu Belediye 1. Başkanvekili ve CHP Belediye  Meclis Üyesi Onur Varlı, sosyal medya hesabından Safranbolu Belediyesi ile ilgili yapılan eleştirile

banner73
Genel 20.01.2020, 15:55 20.01.2020, 15:55
63
ONUR VARLI, BİR KONUŞTU, PİR KONUŞTU...
banner36

Safranbolu Belediye 1. Başkanvekili ve CHP Belediye  Meclis Üyesi Onur Varlı, sosyal medya hesabından Safranbolu Belediyesi ile ilgili yapılan eleştirilere karşı, ağır bir cevap yazısı yayınladı.

Cumhuriyet Halk Partisi içinde ciddi bir özgül ağırlığa sahip olan ve suskunluğu ile tanınan Onur Varlı, gerek Safranbolu Belediyesi ile ilgili, gerekse siyaset ile ilgili bu zamana kadar konuşmamıştı. Safranbolu Belediyesi ile ilgili yapılan birçok suçlayıcı iddialara açıklık getiren Onur Varlı, sosyal medyasında yayınladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Yıllar sonra Safranbolu için Safranbolu halkı için çalışan bir belediye var, diğer tarafta da belediyeyi kaybetmenin hazımsızlığını sindirememiş bir grup var.

Göreve geldiğimizden beri yıllarca kendi adamlarınıza peşkeş çektiğiniz belediye binalarını tesislerini belediyeye, Safranbolu halkına geri kazandırmamız birilerini rahatsız etti.

Sizin tabirinizle liyakatsiz kişilere 8 - 9 bin TL maaşla iş de vermedik.

Sizler T.C. tabelasını kaldırdınız, biz yerine koyduk.

Yıllardır 250.000 TL (ikiyüzellibin) olan çöp ihalesini makine kapasitesinin 3 katına çıkmasına rağmen 190.000 TL'ye (yüzddoksanbin) ihale ettik, üstelik partili partisiz demedik ihaleye herkesi çağırdık.

Kıyak dediğiniz İSG (İş Sağlığı Güvenliği Hizmeti) ihalesi yıllardır 100.000 TL (yüzbin) üzerinde yapılırken,  52.000 TL (elliikibin) olması mı gücünüze gitti?

Belediyenin, Safranbolu halkının 200.000 TL (ikiyüzbin) parasını zimmetine geçireni işten çıkarıp, savcılığa vermemiz mi, yoksa kuruşuna kadar geri almamız mı rahatsız etti?

İlk 6 ayda yaklaşık 6 Milyon TL tasarruf yapıp, belediyenin birçok borcunu ödememiz mi rahatsız etti.

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizde, elektriğe, doğal gaza ve bir çok şeye zam yapılırken, bizim suya zam yapmamamız mı rahatsız etti?

Başka dönemlerde olduğu gibi göreve gelir gelmez 60-65 kişiyi işten çıkarmadığımız için mi rahatsız oldunuz?

Kişiye göre kadro oluşturmayıp, kadro ve ihtiyaca göre personel düzeni oluşturmamız mı rahatsız etti?

Yıllardır Safranbolu halkının haberi olmadan yapılan festivalleri, Safranbolu halkıyla hep birlikte coşkulu bir şekilde yapmamızdan mı rahatsız oldunuz? (Hem de 4/1 maliyet ile)

Bizler dava başı fahiş avukatlık ücretleri ödemek yerine, sizin dolgun maaşla işe aldı dediğiniz mesleğinde son derece başarılı ve hatta dışarıda avukatlık yapsa, belediyede aldığı maaşın 3-5 katını kazanabilecek bir avukat ile çalışıyoruz. Üstelik bu avukat sizlerin döneminde belediyenin muhtelif yerlerinde işe alınan eğitim düzeyi ve vasfı aşağıda olan bir çok personelden daha düşük maaş almaktadır. Sebebi liyakat ve idealler.

Bizim bir korkumuz yok TÜKENMİYORUZ! Her geçen gün daha da büyüyoruz. Kendi içimizde koltuk savaşı yaşamıyoruz, her birimiz Safranbolu’ya daha ne hizmetler verebiliriz düşüncesi içerisindeyiz.

Safranbolu halkına verdiğimiz ve vermeye de devam edeceğimiz hizmetler bazılarını rahatsız etmektedir ve bu vermiş oluğumuz kalıcı rahatsızlıktan dolayı çok memnunuz."
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74