OKULLARDA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ

Karabük Belediyesi Korona virüsüne karşı önlemlerine devam ediyor. Daha önce toplu taşıma araçları ve ortak kullanım alanlarında çalışmalar ger

Genel 12.03.2020, 16:56 12.03.2020, 16:56
29
OKULLARDA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ
banner36

Karabük Belediyesi Korona virüsüne karşı önlemlerine devam ediyor. Daha önce toplu taşıma araçları ve ortak kullanım alanlarında çalışmalar gerçekleştiren belediye ekipleri, dezenfektasyon çalışmalarını okullarda sürdürdü.

Karabük Belediyesi ekipleri tarafından ilk olarak Karabük Şehit Alican Öztürk İmam Hatip Ortaokulu’nda sınıflar, yönetici odaları, öğretmen odası, lavabolar dezenfekte edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak virüsün dünyada tehlike saçmaya başladığı andan itibaren başta öğretmenler, öğrenci ve velilere eğitimler verildi. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından öğretmen ve tüm personellere eğitimler verildi. Öğretmenlerimiz tarafında da öğrencilerimize hijyen eğitimi verildi.

9 Mart’ta Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak hijyen çalışması gerçekleştirdik. Tüm okullarımızda sıvı sabun, yüzey temizleyici gibi malzeme noktasında okullarımızda herhangi bir eksik yok. Karabük Belediyesiyle ortaklaşa başlattığımız çalışma ile Karabük ilinde bütün okullarımızın dezenfeksiyonu gerçekleştirilecektir.

Okullarımızın hijyen noktasında bir sıkıntısı yok. Velilerimiz, öğrencilerimizi Bakanlığımızın bir talimatı, açıklaması olmadan gönül rahatlığıyla okula gönderebilirler, bizlerden desteklerini esirgemeyen Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Karabük Belediyesi Ziraat Mühendisi Kemal Genç; “Karabük Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle okullarımızda korona virüse karşı dezenfekte işlemlerine başladık. Bu kapsamda bütün okullarımızda kapı kolları, lavabolar gibi bire bir temas edilen yerlerin dezenfekte işlemleri yapılmaktadır.

Kullandığımız dezenfektenler hidrojen peroksittir kokusuz, tadı ve hiç bir yan etkisi yoktur. Bu dezenfektenin çevre sağlığına hiç bir yan etkisi olmadığı gibi direk temas ettiği zaman oksijen ve suya dönüşmektedir” dedi.

Karabük Belediyesi ekipleri çalışmalarını, Cuma Namazı öncesi şehir genelindeki tüm camilerde, Yücel Huzurevi’nde ve Güleç Sevgi Evleri’nde sürdürecek.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74