OKUL KANTİN VE YEMEKHANELERİNİN DENETİMLERİNE BAŞLANDI

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz tarafından rutin denetimlere ek olarak

Genel 27.09.2017, 17:57 27.09.2017, 17:57
13
OKUL KANTİN VE YEMEKHANELERİNİN DENETİMLERİNE BAŞLANDI
banner36
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğümüz tarafından rutin denetimlere ek olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle İl merkezi ve ilçelerde bulunan okul kantinleri, pansiyonlar, yurt yemekhaneleri ve okul çevresinde bulunan gıda işyerlerinin kontrol ve denetimlerine başlandı.

Okullarda ve çevresinde öğrencilerimizin yoğun olarak alışveriş yaptığı gıda işyerlerinde asgari teknik ve hijyenik şartlarının denetimleri yanında, işyerlerinde bulunan gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata uygunluklarına bakılmaktadır. Eğitim ve öğretim yılı boyunca bu tür işyerlerine genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu açısından denetimlerimiz artarak devam edecektir.

İl Müdürü Mustafa ŞAHİN, okul kantinleri ve yemekhaneler gibi yoğunluk yaşanan işletmelere yönelik olarak  5996 sayılı Kanun kapsamında eğitim öğretim yılı boyunca denetim ve kontrollerin hız kesmeden devam edeceğini, mevzuata aykırı faaliyet gösteren işyerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların uygulanacağını söyledi.
Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39