ÖĞRENCİLER HAYVAN BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ

Safranbolu Zati Ağar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Belediye bünyesinde hizmet veren ‘’Sokak Hayvanları Bar

Genel 12.10.2017, 17:18 12.10.2017, 17:18
11
ÖĞRENCİLER HAYVAN BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ
banner36

Safranbolu Zati Ağar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri Belediye bünyesinde hizmet veren ‘’Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ‘’ziyaret ettiler.


Hayvanları korumak insanların hayvanlara iyi davranmalarını , onların daha iyi koşullarda barınmalarını ve beslenmelerini sağlamak amacıyla " 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’’ etkinlikleri kapsamında 11 Ekim'de Zati Ağar İlkokulu 4. sınıf öğrencileri bakımevinde ağırlandı.

Öğrenciler,bakımevinde bulunan hayvanlarla vakit geçirerek keyifli dakikalar yaşadılar.
Hayvanları sevmenin ve yaşam haklarını savunmanın önemini kavramaları amacıyla öğretmenleri tarafından bakımevine getirilen öğrenciler, bakımevi veterineri Kubilay Bağ’dan hayvanların bakımı, beslenmesi ve barınaktaki çeşitli uygulamalar hakkında bilgiler aldılar. Barınakları, ameliyathaneyi ve tedavi odalarını gezen öğrenciler, işleyişi birebir görme şansına sahip oldular.

Safranbolu Kaymakamı / Belediye Başkan V. Fatih Ürkmezer,’’ Çocukların sokak hayvanları ile tanışmaları ve onlarla aynı şehirde birlikte yaşadığımız gerçeğini öğrenmelerini çok önemsiyoruz. Bunun için çocuklarımızın hayvan bakımevimizi ziyaret etmeleri bizi son derece mutlu etti.

Her fırsatta çocukların hayatımızdaki önemini vurgulayan Ürkmezer’’ Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın bir çok alanda duyarlılıklarını geliştirmek onları toplum için faydalı birer birey olmalarını sağlamak amacı ile; gerek eğitim gerekse sosyal yaşantılarını desteklemeye yönelik etkinliklerde tüm imkanlarımızı kullanacağız’’dedi.
Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39