O VALİ'NİN DAMADI DARBECİ ÇIKTI

ESKİ KARABÜK VALİSİ ORHAN ALİMOĞLU'NUN DAMADI DARBECİ ÇIKTI

Genel 23.08.2016, 17:20 23.08.2016, 17:20
30
O VALİ'NİN DAMADI DARBECİ ÇIKTI
banner36
ESKİ KARABÜK VALİSİ ORHAN ALİMOĞLU'NUN DAMADI DARBECİ ÇIKTI

VALİ

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 15 Temmuz akşamı başarısız sonuçlanan kanlı darbe girişimine katılan ve daha sonra yakalanarak tutuklanan 3. Hava Ana Jet Üssü Komutanlığında görevli Hava Pilot Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın eski Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nun damadı olduğu ortaya çıktı.

TSK içinde yuvalanmış FETÖ örgütü üyesi bir grup asker tarafından 15 Temmuz akşamı yapılan ve başarısız olan darbe girişiminde İstanbul’da Moda Düğün salonunda Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ı kaçıran ekibin içinde yer alan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın son kararname ile merkeze çekilen Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nun damadı olduğu ortaya çıktı.

Konya 3. Ana Jet Üssü Komutanlığı 135. Filo’da Harekat Eğitim Subayı Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın darbeden saatler önce görev alacak pilotlara ‘Gizli bir görev var’ diyerek operasyon hakkında detaylı bilgiler vermediği ve teçhizatlı Cougar helikopterinin lider pilotu olduğu ifadelerde ortaya çıktı. 3. Ana Jet Üssü 135. Filo’da görevli Pilot Üsteğmen Mustafa Şenyüz’ün verdiği ifadelerde Vali Alimoğlu’nun damadı Kurmay Binbaşı Mehmet Fatih Özkan’ın kendinden üst rütbelileri yönlendirerek filoyu yönettiği de ortaya çıktı.

Darbeci pilot damadın daha sonra yakalanarak çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Sincan cezaevine gönderildiği ve TSK’dan ihraç edildiği öğrenildi.

Yaklaşık 2 yıl boyunca Karabük’te görev yapan ve görev süresi boyunca sosyal anlamda halkla bir araya gelmekte büyük sıkıntılar yaşadığı yönünde eleştirilerin hedefi olan eski Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nun, 15 Temmuz sonrası damadının darbeci olduğu anlaşılması üzerine kendisinin de FETÖ kapsamında geniş çaplı incelemeye alındığı öğrenildi.

Alimoğlu, 1 Haziran 2016’da yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Merkez Valiliğine çekilmişti.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74