O BİNAYI YAPAN HÜSEYİN ERER'DEN AÇIKLAMA

HÜSEYİN ERER'DEN AÇIKLAMA "AMACIMIZ DA BUYDU ZATEN"

Genel 08.03.2016, 12:15 08.03.2016, 12:15
21
O BİNAYI YAPAN HÜSEYİN ERER'DEN AÇIKLAMA
banner36
HÜSEYİN ERER'DEN AÇIKLAMA "AMACIMIZ DA BUYDU ZATEN"

HÜSEYİN ERER AÇIKLAMA

Hüseyin Erer döneminde yapımına başlanan ve tamamlanması başkanlık koltuğunun değişmesiyle Belediye Başkanı Rafet Vergili'ye nasip olan, gelecekte Valilik binası olmasına karar verilen, geçmişte üniversite tarafından Tıp Fakültesi olarak kullanılması planlanan bina hakkında açıklama geldi.

Tamamlandığı gün Vergili tarafından belediye binası olarak kullanılamayacağı söylenerek Tıp Fakültesi olarak kullanılmak üzere Karabük Üniversitesi'ne devredilen bina çürümeye yüz tutmuşken tekrar belediyeye devredildi. Yapılan son girişimle valilik binası olarak kullanılması planlanan binanın belediye tarafından valiliğe devri gerçekleştirildi.

İşte Karabük Eski Belediye Başkanı ve Karabük İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Hüseyin Erer'in yazılı açıklaması;

EMEĞİ GEÇENLERE VESİLE, OLANLARA TEŞEKKÜRLER
Karabük Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde belediye hizmetleri mekan sıkıntısı sebebiyle çok sayıda yerde görülüyordu .Buda hem zaman hemde iş kaybına sebeb olmaktaydı. Belediye hizmetlerinin tek bir yerden yürütülmesinin hem hizmet verimliliğinin arttırılması hem de giderlerin azaltılması açısından doğru olacağı kanaatiyle yeni bir belediye binası yapılması kararı alınarak belediye meclisinden geçirilmiştir.

Bu kararı alırken belediye hizmetlerinin yanında şehrin geliştirilmesi, merkezin büyütülmesi ve özellikle Karabük’ümüzden geçen Safranbolu, Kastamonu ve Sinop güzergahına giden Karabük’ümüzden ilkkez geçenlerin aklında Karabük’ün daha güzel ve daha modern bir yer olarak kalışı gibi amaçlarımızda vardı. Bu sebeple şehir plancılarıyla ve konuyu bilen uzmanlarla çok sayıda toplantılar yaptık ve belediye binasının yerini bu uzmanlarla bu amaçların gerçekleştirilmesi için birlikte tespit ettik.

Bu karar verildikten sonra ulusal düzeyde proje yarışması düzenledik, yarışmaya 61 proje katıldı. Bu 61 proje içinden jürimiz bu uygulanan projeyi seçti ve bu projenin ihalesi yapıldı. Karabük belediyesine 11.6(on bir trilyon altı yüz milyar)trilyon bedele mal olmuştur. Daha sonra çeşitli sebepler sonucu bu binaya Karabük belediyesi taşınmamıştır. Bu binanın bu şekilde durması Karabüklüleri üzmektedir.

18.000 m2 kapalı alanı olan bu binada 150 araçlık otopark, kütüphane ve yöresel ürünler tanıtma alanları gibi sosyal alanlarda mevcuttur. Ayrıca bahçe ve çevre düzenlemesinde proje kapsamında yapılmıştır. Bu proje ulusal düzeyde yapılan bazı yarışmalara gönderilmiş ve birincilik ödülü de almış bir projedir.

Böylesine çok amaçlı bir bina ve çevresinin Karabük Valiliğine tahsis edilmesi son derece doğru olmuştur. Bizlerin bu projeyi gerçekleştirirken amaçladığımız çok sayıda olgunun bu vesileyle gerçekleştirilecek olması bizi mutlu etmiştir. Bu binanın Karabük Valiliği olarak kullanılması için hem Hükümetin, hem de Karabük Belediyesi Başkanlığının oluru zorunludur.

Bu sebeple bu olayın gerçekleşmesine vesile olan başta siyasi büyüğümüz Karabük tarihinin siyasette en yüksek makamlara gelmiş kişisi olan Sayın Mehmet Ali Şahin’e , Karabük Milletvekili Sayın Burhanettin Uysal’a, Karabük Valisi Sayın Orhan Alimoğlu’na ve Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili’ye teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Karabük’ümüz için hayırlı bir iş olmuştur.
Yorumlar (0)
4
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39