NİYAZİ GÜNEŞ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Değerli hemşerilerim; Bayramlar kucaklaşma, kavuşma ve kaynaşma günleridir. Paylaşmanın, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el u

banner73
Genel 20.08.2018, 11:39 20.08.2018, 11:39
21
NİYAZİ GÜNEŞ'TEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
banner36

Değerli hemşerilerim;

Bayramlar kucaklaşma, kavuşma ve kaynaşma günleridir. Paylaşmanın, yardımlaşmanın güzelliği, zorda ve darda kalanlara el uzatmanın manevi sorumluluğu bayramın gerçek anlamını bizlere ifade etmektedir. İslam âlemi olarak zor günlerden geçmekteyiz. Bir tarafta baskı ve zulüm, diğer tarafta yaptırımlarla Müslümanlar kıskaç altına alınmak istenmekte, birlikteliğimize ve beraberliğimize engel olunmaya çalışılmaktadır. Tam da böyle zamanlarda bir olmanın beraber olmanın anlamı daha önemli hale gelmektedir.

Medeniyetimizin inşa edildiğinden itibaren millet olarak zor zamanlarda hep tek vücut olduk. Sıkıntılara beraber göğüs gerdik. Bu inançla ve ruhla bize karşı oyun oynayanların çabalarını her daim boşa çıkardık. Kurban Bayramı, kardeşliğimiz ve baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için ayrıcalıklı bir imkândır. Bu imkânı iyi değerlendirmek bizlerin elindedir. Bayram'da yaşlılarımızı, yetimlerimizi, şehit ailelerimizi, yoksul ve çaresiz komşularımızı ziyaret etmeli dualarını almalıyız. Sıla-i rahim yaparak, küslük ve kırgınlıklar yerini sevgi ve muhabbete bırakmalıdır.

Bu vesileyle İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Hac faraziyesi için kutsal topraklarda bulunan tüm kardeşlerimizin Haclarının Haccı Mebrur olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bayramda yola çıkan vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymalarını da hatırlatmak isterim. Bayramımız kutlu olsun.

Yorumlar (0)
9
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74