NAİL AYAN YENİCE'YE HAZIRLANIYOR

31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Karabük’ün İlçe Belediye Başkan Aday Adayları yavaş yavaş kendini gö

Genel 29.09.2018, 17:05 29.09.2018, 17:05
60
NAİL AYAN YENİCE'YE HAZIRLANIYOR
banner36

31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde Karabük’ün İlçe Belediye Başkan Aday Adayları yavaş yavaş kendini göstermeye başladı.

Yenice’nin tanınmış simalarından Nail Ayan’da, AK Parti’den Yenice Belediye Başkan Aday Adayları kervanına katılmaya hazırlandığını belirtti.

Bu gün Karabük Net Haber Genel Yayın Yönetmeni Ergün Başkaya’yı ziyaret eden Nail Ayan “Önümüzde yapılacak olan yerel seçimlerde doğup, büyüdüğüm Yenice’ye hizmet etme yarışına katılmaya hazırlanıyorum. Allah bize Yenice halkına hizmet etmeyi nasip ederse, Yenice’nin elinden kaçırdığı ve hala aktive edemediği birçok kazanımlarını elde edeceğiz.” Diye konuştu.

Yenice Belediye Başkan Aday Adayı olarak yola çıkan Nail Ayan “Adaylık süreci henüz resmi olarak başlamadı ama biz ‘Erken kalkan yol alır’ zihniyeti ile uzun süredir, adaylık altyapı çalışmalarımı sürdürüyorum. Edindiğim deneyim ve tecrübelerimi ilçem olan Yenice’ye hizmet etmekte kullanmak en büyük arzum. İlçemizde son 3-5 yıldır oluşan bir toplumsal huzursuzluk var. Bir an önce hayatiyete geçirilmesi gereken Yenice Ağaç ve Ağaç Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi var. Üniversitemize bağlı olan Yenice’deki Fakültemizin genişletilip, büyütülmesi için yapılması gereken çalışmalar var. Sürekli verdiğimiz göçü geri alabilmek için hayata geçirmemiz gereken bazı önemli çalışmalar var. Yenice’mizde işsizliği ortadan kaldırmak, gençlerimizi ilçemizde istihdam etmek için yapmamız gerekenler var. Kısacası yapılması gereken çok ama çok çalışmalar var. İşte ben bu nedenle Allah’ın izni ile hizmet etme yoluna çıktım. ‘Halka hizmet, Hakka hizmettir’ düsturu ile çıktığımız bu yolda önce Rabbime, sonra Yeniceli hemşerilerime sığınıyorum.” Diye konuştu.

Nail Ayan Kimdir?

Yenice İlçesi Tır köyünden olan Nail AYAN 28.11.1966 yılında Karabük 5000 Evler İlkokulundan, 1986 yılında ise İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdikten sonra Hasan Kalyoncu ( Gazikent) Üniversitesinde İşletme ve Finansmanı üzerine Yüksek Lisans (Master) yaptı.

Memuriyet hayatına Diyanet İşleri Başkanlığında İmam Hatip olarak başladı. Yenice İlçesinin Kayaarkası, Tır Köyü, Merkez Atatürk Mahallesi, Merkez Yeşil Cami ve Balıkısık Camiinde İmam Hatip olarak görev yaptı.

Nail yan,1990 yılında İmam Hatipliği bırakarak Zonguldak il Özel İdaresine naklen geçiş yaptı. İl Özel İdaresinde de bir ara İlçe Müdür Vekilliği görevinde bulundu. Zonguldak'ta çalışırken Ticaret Meslek Lisesinde de bir ara öğretmenlik yaptı.

1995 yılında Karabük İl Özel İdaresinde Şef olarak görev yaparken, 1996 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu İl Özel İdare Müdürlüğü imtihanlarına girdi. Girmiş olduğu imtihanda başarı göstererek İl Özel idare Müdürü oldu.

Daha sonra Nail Ayan, İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile İl Özel İdare Müdürü olarak Ardahan iline atandı. Burada belirli bir süre görev yaptıktan sonra ikinci kararname ile Gümüşhane İl Özel İdare Müdürü olarak ataması yapıldı. Buradan da İl Mahalli İdareler Müdürü olarak Samsun iline ataması yapıldı. Mahalli İdareler noktasında (Belediye ve Özel İdare) kendisini geliştiren Nail Ayan, İl Müdürlüğü dönemlerinde Mahalli İdareler (Belediyeler, Özel İdareler ve Köyler) ile ilgili birçok eğitim seminerlerine katıldı. Bu almış olduğu eğitimlerin yanında birçok Özel İdareler ve Belediyelerde Avrupa Birliği Hibe Kredileri, Belediye Meclis üyeleri ve Sorumlulukları, Belediye Personel Mevzuatı ve Sorumlulukları, Belediye Başkan ve Meclis Üyelerinin görev ve sorumlulukları, Mahalli İdarelerde Personel Mevzuatı v.b konularda eğitim ve seminerler verdi.

2007 yılında da TBMM de 23. dönem Milletvekili danışmanı olarak görev yaptı. Danışmanlık görevinden sonra da Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğüne Statejik Yönetim ve Planlama Müdürü olarak atandı. Halen bu görevini sürdürmektedir. Hem bürokraside yapmış olduğu görev, hem de TBMM deki danışmanlık görevi onun İdari ve Siyaset dengeleri üzerinde tecrübe sahibi olmasını sağlamıştır.

Kamu görevinin yanında birçok dernek, vakıf ve STK'larda Yönetim Kurulu Üyesi ve Başkan sıfatıyla görevlerde bulunmuştur. Samsun Memur Sen ve Büro Memur Sen Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlığı da yapan Nail Ayan, dava, vatan, millet ve Bayrak sevgisini aldığı ve pekiştirdiği MGV (Milli Gençlik Vakfı)’larında da Başkan ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Mahalli İdareler üzerinde çalışmalarda bulunan Nail Ayan, YENİ YEREL YÖNETİMLER MEVZUATI adı altında bir kaynak kitap hazırlayarak dağıtımını yapmıştır.

Bunun yanında kapsamlı olarak BELEDİYE PERSONEL MEVZUATI VE UYGULAMALARI adı altında kitap hazırlama çalışmaları devam etmektedir.

Bu çalışmaların yanında İL KALKINMA MODELİ adı altında bir proje hazırlayan Nail Ayan bunun yanında İŞLETMELER ARASI KIYASLAMA ve KÜRESELLEŞMENİN TERÖR BOYUTU üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

Gençlik yıllarından itibaren sosyal hayat ve siyasetle iç içe bir yaşamı tercih eden Nail Ayan, ekip çalışmasının ve teşkilat ruhunun önemine genç yaşlarda kavramış ve kendisine destur edinmiştir.

Yenice benim her şeyim diyen Nail Ayan, Yenice'liye hizmet etmenin ve onlara hizmetkar olmanın mutluluğunu her fırsatta dile getirmiş ve kendi içinde yaşamıştır. Ve en sonunda kendi deyimiyle "BİZ YENİCE'YE AŞIĞIZ" diyen, Nail Ayan evli ve dört kız babasıdır.

 

 
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74