MUHTARLARDAN ŞAHİN'E ZİYARET

KARABÜK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİNDEN ŞAHİN’E ZİYARET KARABÜK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ BAŞKANI İBRAHİ

Genel 14.12.2015, 21:06 14.12.2015, 21:06
19
MUHTARLARDAN ŞAHİN'E ZİYARET
banner36
KARABÜK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİNDEN ŞAHİN’E ZİYARET

KARABÜK MERKEZ MAHALLE MUHTARLARI DERNEĞİ BAŞKANI İBRAHİM HARMANBAŞI VE 16 MAHALLE MUHTARI AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’İ PARTİ GENEL MERKEZİNDEKİ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

2asd

Karabük Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı ve 16 Mahalle Muhtarı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’i AK Parti Genel Merkezindeki Siyasi ve Hukuk İşler Başkanlığındaki Makamında ziyaret ettiler.

Dernek Başkanı ve Beşbinevler Cumhuriyet Mahalle Muhtarı İbrahim Harmanbaşı, muhtarların sorunları ve talepleri aktardı. 1 Kasım seçimlerinden sonra hayırlı olsun dileklerini sunmak üzere geldiklerini belirten Harmanbaşı “1 Kasım seçimleri güzel ve demokratik bir havada geçti. Bunun en büyük sağlayıcısı da sizler oldunuz ve sonucunu iyi şekilde aldınız. Bu yasama yürütme döneminin daha verimli ve iyi geçeceğine inanıyoruz.

Özellikle sizin gibi deneyimli siyaset ve devlet adamı nezdinde bu sözleri söylüyoruz. Karabük’e vermiş olduğunuz hizmet sözlerinin de Sayın Vekilim Burhanettin Uysal ile birlikte sonuna kadar yapılacağına inanıyoruz.” Diye konuştu.

Karabük Muhtarları olarak talep ve sorunları da dile getiren İbrahim Harmanbaşı sözlerine şöyle devam etti;

608b1fe4-9997-484a-9d31-0a15c0bcbad0“Biz mahalle ve köy muhtarları olarak geçmiş yıllardan bu yana yaşadığımız en büyük eksiğimiz iki ayda, üç ayda bir istişare toplantısı yapmayı istiyoruz. Siyasi irade ile ve bürokrasi ile zaman zaman yapacağımız bu tür toplantılar, vatandaşla sizler arasında köprü vazifesini daha iyi yerine getirmeyi sağlayacaktır. Asayiş ile ilgili, toplumun sağlık, eğitim ve diğer isteklerini sizlere aktarmak istiyoruz.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara devletin yardım elini daha sağlıklı oluşturmak istiyoruz. Muhtarlarımızın özlük hakları ve işleri ile ilgili de taleplerimiz var. Biz muhtarların yine en büyük sıkıntılarından biri muhtarlık seçim sistemi son derece sıkıntılı sistem ve muhtarlık seçim sistemi tekrar gözden geçirilmeli. Adam akşam yatarken adayım diyor, sabah kağıtlarını bastırıp aday olabiliyor. Bunların bir düzene oturtulması gerekiyor. Silah ruhsatlarımız da vergiye tabi tutulmaktan çıkarılmalıyız.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, önce 1 Kasım seçimlerinde Karabük’te ülke genelinde olduğu gibi AK Parti lehine büyük bir başarı ile sonuçlanmasından dolayı herkese teşekkür ettiğini belirterek şunları söyledi; “Bir seçimi daha sükunetle yaşadık. Karabük’te de vatandaşlarımız demokrasiye olan bağlılığını gerçekten bir kere daha gösterdiler. Hemşerilerimiz iradelerini ortaya koydular ve Burhanettin hoca ile bizi kendilerini temsilen TBMM’ye gönderdiler.

AK Parti dördüncü kez tek başına iktidarı yakaladı. Hükümet programımız belli oldu ve artık meclis çalışmaya 17cc71ba-3080-40ab-a341-2bf107f32103başladı. Tüm bunların başında olan bizim vaat ettiklerimiz var. Ne vaat etmişsek zamanında gerçekleştireceğiz. Vatandaşların çözüm bekleyen sorunları var, vatandaş ‘bizim sorunlarınızı çözeceğinize inanıyoruz’ dedi ve bizim omuzlarımıza yükledi. İnşallah bunun gereğini yapmanın gayret ve çabası içinde olacağız.

Tabi Karabük içinde yapacaklarımızı hemşerilerimizle paylaşmıştık, bunları da bir bir takip ediyoruz. Karabük için büyük projelerimiz var. Şimdi Şirin evlerdeki hastanemizin yatak kapasitesini arttırma çalışması içindeyiz. Yer sorunu vardı bu sorunu çözüyoruz. Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yatak kapasitesini 600-700’e çıkartma hedefindeyiz. Ek bir bina yapacağız ve 150 yataklı olacak gibi görünüyor ama biz bunu biraz daha arttırabilir miyiz, düşündesindeyiz 300 yatak kapasitesi gibi.

"MUHTARLAR HALKIN TEMSİLCİLERİDİR"

Siz muhtarlar da halka hizmet yolunda çıktığımız bu süreçte sürekli bizler ile irtibat içinde olmalısınız. Gerekirse bizi tazyik edeceksiniz ve rahat bırakmayacaksınız. Devlette muhtarlar için bir söz vardır. ‘Muhtarlar, Devletin en uç noktadaki temsilcileridir.’ Ben buna bir şey daha eklemek istiyorum. Muhtarlar halkın temsilcileridir. Biz nasıl milletin vekiliysek sizde muhtarlık yaptığınız halkın vekilisiniz. Karabük’te mahalle ve köy muhtarları ile zaman zaman istişare içinde olmak ta fayda olduğuna ben de inanıyorum. Bu istişareleri mutlaka yapalım, hatta ilgili daire amirleri de bu toplantılarda yer alsınlar.” dedi.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39