MÜFTÜLÜK BİNASINA GİREN HIRSIZ YAKALANDI

MÜFTÜLÜK BİNASINA GİREN HIRSIZ YAKAYI ELE VERDİ KARABÜK EMNİYETİ 160 SAATLİK GÜVENLİK GÖRÜNTÜSÜNÜ İNCELEMEYE ALDI

banner73
Genel 08.06.2017, 15:29 08.06.2017, 15:29
15
MÜFTÜLÜK BİNASINA GİREN HIRSIZ YAKALANDI
banner36
MÜFTÜLÜK BİNASINA GİREN HIRSIZ YAKAYI ELE VERDİ

KARABÜK EMNİYETİ 160 SAATLİK GÜVENLİK GÖRÜNTÜSÜNÜ İNCELEMEYE ALDI

SUÇ DOSYASI KABARIK OLAN ZANLI TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİGeçtiğimiz ay sonunda Karabük Müftülüğü binasına girerek, 5 bin TL tutarındaki bağış paralarını çalan hırsız yakayı ele verdi.

1 gün önce hafta sonu nedeniyle kapalı olan Karabük İl Müftülüğü’nde medyana gelen hırsızlık olayının şüphelisi polisin titiz alışması sonrası kıskıvrak yakalandı.

Hırsızlık anlarının güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdığı olay sonrası Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından kurulan özel ekip olay yeri ve çevresinden topladıkları 160 saatli güvenlik görüntülerini incelemeye aldı. Görüntüleri kare kare inceleyen ekipler olayı gerçekleştiren şahsın İrfan Değirmenci (45) olduğunu tespit etti.

Tespit edilen şahsın il dışından geldiğini de değerlendiren Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Gerede Otoyol çıkıştan itibaren Karabük’e kadar gelen araç plakaları üzerinde çalışmalar yaparak şüpheli araçların plakalarını tespit etti. Bunun üzerine dün şüpheli bir aracı takibe başlayan ekipler, şüpheliyi Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde otomobiliyle ilerlerken durdu ve gözaltına aldı. İnceleme yapılmak üzere Karabük Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen otomobilde, lacivert renkli kapüşonlu mont, iki çift kırmızı iş eldiveni, özel tasarlanmış levye, özel tornavidalar ve kapı kilit göbeğini kırmakta kullanılan özel anahtar ele geçirildi.

Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydının bulunduğu tespit edilen şahsın adres tespitini engellemek amacıyla MERNİS sistemine yurt dışında bir adres kaydettirdiği de tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan İrfan Değirmenci, sağlık kontrolünün ardından Karabük Adliyesi'ne sevk edildi. İrfan Değirmenci çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74