MOBİL KAN BAĞIŞI ARACI TÖRENLE TESLİM ALINDI

Türk Kızılay’ı Mobil kan Bağış Aracı teslim töreni Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr.

Genel 16.02.2018, 17:03 16.02.2018, 17:03
15
MOBİL KAN BAĞIŞI ARACI TÖRENLE TESLİM ALINDI
banner36

Türk Kızılay’ı Mobil kan Bağış Aracı teslim töreni Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer, Türk Kızılayı Genel Kurul Üyesi Ercan Tan, Safranbolu Şube Başkanı İhsan Topaloğlu, İş Adamı Şefik Dizdar, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, Kızılay Eskişehir, Kastamonu İdarecileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Kızılay Şube Başkanı İhsan Topaloğlu; Bu gün Mobil Kan Bağış Aracımızı teslim alarak, Kan Bağışı Hayat Kurtarır sloganımızı perçinleştirerek halkımıza hizmet etmesini sağlayacağız. Yaklaşık 2 yıldır bu araca alabilmek için çalmadığımız kapı kalmadı. Ancak sonunda hedefimize ulaştık. Bu anlamda Sayın Vekilimize ve Genel Başkan Yardımcımız Ercan Tan beyefendilere de teşekkür ediyorum. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Türk Kızılayı Genel Kurul Üyesi Ercan Tan ise, Türkkızılayı’nın yıllık yüzde 200 – 300 civarında bir büyümeye sahip olduğunu, Afrin, Somali gibi önem arz eden bölgelerde ekiplerin çalışmalarına devam etmekte olduğunu söyledi.

2018 yılında ülkemizin kan ihtiyacının yüzde yüzünün Kızılay tarafından karşılanabilecek duruma geleceğini kaydeden Tan; “ Türkiye’de Mobil Kan Bağış Aracının alınmasında emeği olan tüm bağışçılarımıza teşekkür ediyor, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Programda son olarak Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal söz aldı.

Uysal şöyle konuştu: Bir dakika sonra o kana kendimizin ihtiyaç duymayacağını kim iddia edebilir. İlk önce kendimize, sonra tüm insanlık adına lütfen kan verme işine özen gösterelim. Ben bu kan aracının temininde emeği geçen herkese tekrar şükranlarımı arz ediyorum.

Kızılay’ımıza teşekkür ediyorum. Neden: Bizim için en güzel örnek Suriye örneğidir. Suriyelilere sahip çıkan bir Türk halkı vardır. Kapılarını açan bir Anadolu vardır. Ama biz düşecek olsak kapılarını açan bir ülke var mıdır?

Bu gün sözde insanlık dersi veren ülkeler, Aylin bebekler denizde boğulurken onlara sessiz kalmıştır. Şu ana kadar 30 milyar dolar bir harcama yaptık. Bu paralar sizlerin parası. Ama buna öncülüğü Kızılay yapmıştır. Bu nedenle bir kez daha teşekkür ediyorum. Mobil Kan Bağışı Aracı bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Konuşmaların ardından kurdele kesilirken protokol üyeleri kan bağışında bulundular.

Yorumlar (0)
6
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74