MİRAY ÜRKMEZER ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARETE DEVAM EDİYOR

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ‘in eşi Miray Ürkmezer şehit aileleri ziyaretlerine devam ediyor. Miray Ürkmezer ve Saf

Genel 12.02.2018, 11:05 12.02.2018, 11:05
25
MİRAY ÜRKMEZER ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARETE DEVAM EDİYOR
banner36

Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer ‘in eşi Miray Ürkmezer şehit aileleri ziyaretlerine devam ediyor.

Miray Ürkmezer ve Safranbolu Belediyesine bağlı Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezin(SAKEM )Genel Koordinatörü Münevver Esen ile birlikte öncelikle Eylül 2016 Hakkari 'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Gerdan Tepe üst bölgesinde PKK'nın havanlı saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Coşkun İşleyen’in ailesini ardından da Kutsal vatan toprakları ve Aziz Türk Milletinin bekası, huzur ve güvenliği için görev yapmaktayken 6 Mayıs 2007 günü Diyarbakır’ın Kulp İlçesinde uğradığı saldırı sonucu şehit olan, Polis Memuru Recep Çakıl’ın ailesini ziyaret ettiler.

Şehit aileleri ve yakınları ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet eden Miray Ürkmezer, şehit aileleri ile her zaman beraber olduklarını belirterek; evlerinde ziyaret etmekten büyük memnuniyet duyduğu şehit ailelerinin varsa sorunlarının çözümüne yardımcı olduklarını belirtti.

Miray Ürkmezer, "Şehitliği Allah herkese nasip etmiyor. Sizin evlatlarınız en yüce makamlardan olan şehitlik makamındalar. Allah sizleri inşallah cennetinde kavuştursun. Sizlerin ve şehitlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz" diyerek devletin ve milletin her zaman şehit ailelerinin yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

Şehit ailelerinin ziyaretten duydukları memnuniyetleri belirtmeleri üzerine kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu ne tür sorunları olursa olsun mutlaka kendilerine bildirmelerini isteyen Ürkmezer, "Varsa ihtiyaçlarınızı gidermeye her zaman hazırız; şehit ailelerimize kapımız ve gönlümüz acık her an yanınızdayız. Başımızın üstünde her zaman yeriniz var" dedi.

Şehit ailelerinin, "Hiçbir zaman şikayet etmiyoruz, sabır ediyoruz. Şehitlerimizin şefaatini diliyoruz" sözleri üzerine Ürkmezer’in duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

Yapılan ziyaretlerden duydukları memnuniyeti dile getiren şehit aileleri vatanın birlik ve bütünlüğünün daim olması temennilerinde bulundular.

Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39