MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'TEN ÖRMEK DAVRANIŞ

Her fırsatta köy yaşamının önemine değinen ve kendi köyüne sürekli ziyarette bulunan AK Parti Karabük Milletvek

Genel 11.03.2020, 12:25 11.03.2020, 12:25
31
MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ'TEN ÖRMEK DAVRANIŞ
banner36

Her fırsatta köy yaşamının önemine değinen ve kendi köyüne sürekli ziyarette bulunan AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş, ağaç dikim mevsiminde meyve fidanı dikti.

Güneş, hafta sonunda köylülerle birlikte meyve fidesi dikerek boz olan topraklara ağaç dikmenin önemini vurguladı ve hemşehrilerini ağaç dikmeye davet etti.

Ağaç dikme mevsimi olarak bilinen bu aylarda Pelitçik Köyü’nde ceviz, elma ve kiraz fideleri diken Milletvekili Güneş, kültürümüzde, inançlarımızda ve geleneklerimizde ağaç dikmenin önemli olduğunu ifade etti.

Güneş “ Peygamber Efendimiz yarın kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz buyuruyor. Bu çok önemli bir Hadis. İslamın doğaya ve insana nasıl baktığını, yaşatmanın ne kadar önemli olduğu vurgulanıyor.

Biz köyümüzde, beldemizde bizden önceki ecdadımızın diktiği meyvelerden nasiplendik, hala nasipleniyoruz.  Bugün de köylülerimizle birlikte bir çok meyveyi toprakla buluşturduk.

Bizden sonraki nesillerimiz de bu ağaçlardan nasiplerini alacaklarını umuyoruz. Güzel bir gün oldu, ben tüm hemşehrilerimi imkanı olanları ağaç dikmeye davet ediyorum.

Bu arada fidelere de can suyunu koymayı da unutmasınlar. Bugün burada emek veren köylülerimize de teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74