MİİLETVEKİLİ UYSAL'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 1

Genel 19.10.2017, 11:46 19.10.2017, 11:46
8
MİİLETVEKİLİ UYSAL'DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, 19 Ekim 2015 tarihli ve 29507 sayılı Resmi gazetede yayımlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim'in Muhtarlar Günü olarak kabul edilmesi dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.


Milletvekili Uysal: “Muhtarlık müessesesi; bir yanıyla yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, diğer yanıyla da devletimizin en küçük ve her noktadaki parçası olan bir kurumdur.
AK Parti Hükümeti olarak, değerli Muhtarlarımıza özel bir günü ihdas etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.” dedi.

Mesajında ayrıca, muhtarların, mahallelerin ve köylerin sorunlarını çözüme kavuşturmakta önemli bir çözüm ortağı olduğunu belirten Milletvekili Uysal: “Mahallelerimizin ve köylerimizin her türlü ihtiyacını tespit edip, hizmet sunmak hususunda emeğini esirgemeyen, bizlerle mahallelerin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapan, gerek milleti, gerekse devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten muhtarlarımıza hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, ahirete irtihal etmiş muhtarlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olan muhtarlarımıza sağlık, esenlik ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

 

Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39