MHP SAFRANBOLU ADAYI FATMA DANIŞMAN 'İDDİALIYIM'

Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu Belediye Başkan Adayı Fatma Danışman, bu sabah kahvaltısında Karabük ve Safranbolu Basını ile k

Genel 27.02.2019, 15:35 27.02.2019, 15:35
33
MHP SAFRANBOLU ADAYI FATMA DANIŞMAN 'İDDİALIYIM'
banner36
Milliyetçi Hareket Partisi Safranbolu Belediye Başkan Adayı Fatma Danışman, bu sabah kahvaltısında Karabük ve Safranbolu Basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

MHP Safranbolu İlçe Başkanı Celal Tokatlı’nın da katıldığı toplantıya MHP Safranbolu İl Genel ile Belediye Meclis Adayları da hazır bulundu.

MHP Safranbolu Adayı Fatma Danışman “Bildiğiniz gibi 3 ayı aşkın bir zamandır Safranbolu’da hane hane kapı kapı dolaşarak seçim çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Projelerimizi açıkladığımızdan bu güne kadar çok ciddi bir teveccühle karşılaştık. İnşallah 31 Mart’ta da bunun karşılığını göreceğimize canı yürekten inanıyorum. Bugün aslında sizleri Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımızla tanıştırıp, beraber çalışacağımız ekibimizi de tanımanızı istedik. Ben projelerime de ekibime de sonuna kadar güveniyorum. İnşallah Allah bize nasip ederse Safranbolu halkının teveccühü ile Safranbolu’ya layıkıyla hizmet edecek ekip bugün burada.” Diyerek açıklamalarına başladı ve konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Bildiğiniz gibi 6 Şubat tarihinde projelerimizi halka arz ettik. O günden bu güne ev toplantılarımızla, birebir ziyaretlerimizle projelerimizi anlatmaya, vatandaşlarımızın bu konudaki fikirlerini almaya devam ediyoruz. Bu anlamda çok ciddi bir teveccühle karşılandık. Tabii ki bundan en büyük pay belediyecilikte olan 10 yıllık tecrübemize güvenleri, bunların yapılabilirliğine olan inançları. Bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum bize olan güvenleri için. İnşallah bunların hepsini tek tek gerçekleştireceğiz. Çünkü bu projelerin hiç biri ezbere hazırlanmış projeler değil. Vatandaşlarımızla birebir istişare ederek, hepsinin teknik ve maddi alt yapıları araştırılarak hazırlanmış ve Safranbolu’muzun ana konularına çok ciddi rahatlama getirecek projeler. Ciddi bir beğeni aldığını gözlemliyorum ve çok mutlu oluyorum. Tabii bu kitapçıkta yer almayanlar da var. Mesela Safranbolu’nun çok ciddi bir su problemi var. Uzun yıllardır devam eden ve çamurlu su içen, su kesintileriyle boğuşan bir Safranbolu.  Biz Karabük’te göreve geldiğimizde de aynı problemlerle karşı karşıyaydık ve çok kısa bir sürede kesintilerin olmadığı, tertemiz suların aktığı bir Karabük nasıl başarıldıysa, Safranbolu’da da bu problem çözülecek. Çünkü biz bu işin nedenlerini, nasıl çözüldüğünün hepsine hakimiz. Biz belediyeden ilk etapta işlerimizi toparlar toparlamaz ilk el atacağımız iş bu. İlk çözümlenmesi gereken işin bu olduğunu düşünüyoruz. 6 ay içerisinde Safranbolu’da bir daha ne su kesintisi ne de çamurlu suyla halkımızı muhatap etmeyeceğiz. Bundan emin olsunlar. Biz bu işin de alt yapısını ve yine maddi kaynaklarını araştırdık, çok kısa sürede de tamamlayacağız.

İkinci olarak en büyük sorun otopark. Ardından ilgileneceğimiz ilk konu da bu olacak. Bu konuda da hem Misak-ı Milli meydanımızdaki hem de Eski Çarşı bölgemizdeki iki tane otoparkımızla, çok ciddi 700-800’lere varan kapasiteli 3 tane otoparkımız halkımızın hizmetine sunulacak.

Tabii ki bunun yanında sosyal projelerimiz de var. Sosyal projelerimizle ilgili çok ciddi geri dönüşler alıyoruz. Biz otomobil sporlarını gençlerimiz için planladığımızı düşünürken hanımlarımızdan talepler geliyor.  Sosyal yaşam merkezlerimiz ile ilgili çok ciddi teveccühlerimiz var. Çünkü Aile Hekimliklerinin ve Muhtarlık Ofislerinin orada bulunması ve hizmetin insanların ayağına gelmesi demek ciddi bir heyecan oluşturdu. Ve her mahalleden bizim oraya da yapılacak mı şeklinde sorular alıyoruz. Bunun bütün mahallelerimizde gerçekleşmesi için bütün gayreti göstereceğiz.

Karabük ve Safranbolumuz biliyorsunuz emekli yoğunluklu şehirler. Buralarda emeklilerimizin vakit geçirebileceği, sosyalleşebileceği alanlarımız çok az. Emekli evlerimizi de mümkün olduğunca her mahallemize yaymaya gayret edeceğiz. SAKEM ile devam eden kurslarımıza hiç dokunmadan, çok daha çeşitlendirerek belki onlara gelir sağlayabilir düzeye getirerek Türkiye çapında ses getirecek bir proje halinde devam ettireceğiz. Safranbolu halkına bu güne kadar gösterdikleri ilgi, alaka, teveccüh ve samimiyetimize inandıkları için çok teşekkür ederim. Safranbolulu hemşehrilerimden parti gözetmeden, hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar bizi desteklemelerini ve gerçekten parti ayrımı yapılmadan hizmetin nasıl yapılacağını, kapısı kapanmadan hizmetin nasıl ulaştırılacağını biz onlara gösterelim istiyorum. 31 Martta bu işi başaracağımıza inanıyorum.”

Yorumlar (0)
17
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74