MHP, BBP VE AK PARTİ'DEN ORTAK 'EVET' MİTİNGİ

Uysal; “ Bu ülkede istikrar yakalanacak olursa herkese işin, aşın olduğunun göstergesidir. İnşallah 16 Nisan’da bu istikrarı taçlandıraca

banner73
Genel 12.04.2017, 13:00 12.04.2017, 13:00
29
MHP, BBP VE AK PARTİ'DEN ORTAK 'EVET' MİTİNGİ
banner36
Uysal; “ Bu ülkede istikrar yakalanacak olursa herkese işin, aşın olduğunun göstergesidir. İnşallah 16 Nisan’da bu istikrarı taçlandıracağız”

Vergili; “Evet, demek bu memleketi gerçekten geleceğe hazırlamak, en demokratik şekilde bu ülkenin yönetimine katkı sağlamak demektir”

Saylar; “Allah’ın izni ile hep birlikte daha güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için 16 Nisan’da sandıkları patlatırcasına sandıklardan evet oyunu çıkartacağız”

Kar; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizin bekası için devletimizin bekası için evet diyerek referanduma destek yoluna çıkmış bulunuyoruz”AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Adem Kar, Büyük Birlik Partisi (BBP) Karabük İl Başkanı Mustafa Kara’nın katılımı ile evet mitingi düzenlendi.

Esentepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen mitingde ilk olarak söz alan BBP İl Başkanı Mustafa Kara; “Bugün burada hiçbir parti ve görüş fark etmeksizin, sadece devletin ve milletin bekası için bir araya gelmiş vatanını milletini seven samimi insanlardan başka bir şey görmüyorum. Biz BBP olarak yıllardır söylüyoruz, bu ülkenin darbe anayasasından kurtulup, sivil bir anayasaya kavuşmaya ihtiyacı var. Bu ülkemizin en elzem ihtiyaçlarından birisiydi. Bu anayasa ayağımızda bir pranga gibiydi. Bugün ise MHP ve AK Parti bir araya gelerek sivil bir anaysa oluşturma çabası içerisinde girdiler ve neticede önümüze maddeleri koydular ve bu da bizim geri çevirmeyeceğiz o sivil anayasanın beklentileriydi. Bu birliğin daim olması umuduyla Allah bizleri bu çıktığımız yolda muzaffer eylesin” dedi.

Vergili; “Evet, demek bu memleketi gerçekten geleceğe hazırlamak, en demokratik şekilde bu ülkenin yönetimine katkı sağlamak demektir”

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Dört gün sonra memleketimizin kaderini hep birlikte tayin edeceğiz. Aleyhteki propagandalara şöyle bir baktığımızda işte tek adam gelecek diyorlar ve bunu da Türkiye’de ana muhalefet partisi başkanı bu şekilde iddia ediyor. Seçilecek olan 5 yıl başkanlık yapabilecek, ikinci beş yılda başkanlık yapabilecek ve bir daha da başkan olamayacak. İddiası, tek adam partinin başında ülkeyi ilelebet yönetecekmiş gibi propaganda yapıyor. Ana muhalefet partisi tek adam suntası olacak diyor, burada anayasa değişikliğinde bunu nasıl görmezsin; 10 yıl içerisinde en fazla bir başkan değişiyor. Benim bu sistem değişikliğinden gördüğüm şu; Türkiye geleceğe hazırlanıyor. Geleceğe hazırlanması içinde mutlak suret ile sistemin değişmesi lazım. Eğer biz memleketimizi geleceğe hazırlayacaksak önümüzdeki yüz yılda ilerlemiş ülkelerle yarış ettireceksek mutlak suretle sistemin değişmesi gerekiyor. Şuanda hazırlanan sistem geleceğimiz ile ilgili en mükemmel bir sistemdir. Mutlak suretle Pazar sabahı herkesi oy sandıklarına çağıralım.  Evet, demek bu memleketi gerçekten geleceğe hazırlamak, en demokratik şekilde bu ülkenin yönetimine katkı sağlamak demektir” diye konuştu.

Kar; “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizin bekası için devletimizin bekası için evet diyerek referanduma destek yoluna çıkmış bulunuyoruz”

MHP İl Başkanı Adem Kar; “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak, milletimizin bekası için devletimizin bekası için evet diyerek referanduma destek yoluna çıkmış bulunuyoruz. Bu olay adeta milli bir hareketidir ve bu hareket de önümüze sandıkları getirdi. biz ülkemizin güvenliğini istiyorsak, bunun yolu çok güçlü, birleşik, halkı ile bütünleşmiş bir devlet yapısından geçer. Darbe anayasaları ile yönetilen, bu ülkede adeta teröre zemin hazırlayan güncelliğini yitirmiş sosyal barışı bozan sistemi bir kenara itip, yüzyıllarca bizi bu dünyanın en çağdaş, en gelişmiş ülkesi haline getirecek ufuklar için sandık Pazar günü önümüze geliyor. Bu nedenle ülkemiz için milletimiz için devletimizin bekası için çocuklarımızın geleceği için bu referandumda herkesin desteğini arz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Saylar; “Allah’ın izni ile hep birlikte daha güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için 16 Nisan’da sandıkları patlatırcasına sandıklardan evet oyunu çıkartacağız”

AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar; “ Bu ülke yıllardan beri dış güçlerin Anadolu topraklarında, bizim yaşamamızı haz edemeyenlerin yıllarca operasyon yaptığı bir alan oldu.               Yıllarca bu ülkede kardeşliğimize gem vuranların neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Bu topraklarda güçlü olursanız hiç kimse sizinle uğraşamıyor. Önemli olan güçlü bir devlet olabilmektir. Devlet güçlü olursa millette güçlü olur. Türkiye Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi, bunu Türkler uygular ve dünyaya model olur korkuları dış güçleri tetikliyor. Türkiye’nin güçlü olmasından korkuyorlar. Onun için her zaman bizim üzerimize oyun oynuyorlar. Bu ülke birçok istihbarat örgütünün operasyon yaptığı topraklar oldu. Onun için pkk, onun için dhkp, onun için fetö gibi örgütler hainler bu ülkede bizi bölmek için ellerinden geleni yaptılar; ama bu millet 15 Temmuz’da gerekli dersi verdi, gerekli tokadı çaktı. İstikrar olmayınca, siyasi istikrarsızlıkla, koalisyonlarla bu ülkenin gücüne gem vuruyorlar ve bu ülkeyi zayıflatıyorlar. Şimdi bu sistemde istikrar geldiğinde korkuları şu; bu millet daha da büyür. Bunun neticesinde ise biz Türkiye içinde operasyon yapamayız düşüncesi, korkusu kapladı dış güçleri. Bu sistem ile ülkemize istikrar gelecek. Avrupa bunu istemiyor. Bunların dertleri anayasa falan değil, bunların dertleri ülkemizin güçlenmemesidir; ama bütün vatanseverler bir araya geldik ve Allah’ın izni ile hep birlikte daha güçlü ve istikrarlı bir Türkiye için 16 Nisan’da sandıkları patlatırcasına sandıklardan evet oyunu çıkartacağız” diye konuştu.

Uysal; “ Bu ülkede istikrar yakalanacak olursa herkese işin, aşın olduğunun göstergesidir. İnşallah 16 Nisan’da bu istikrarı taçlandıracağız”

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “ Gelen 18 maddelik anayasa değişikliği, 94 yıldır ayağımıza dolanan, ayağımızda oluşan ağırlıkların bırakılmasıdır. 94 yılda, 65 hükümet kurmuşuz. Hükümetlerin ömrü 1,5 yıla denk geliyor. Bu süre zarfında bir hükümet ne yapabilir ki. Özellikle 1960 ile 2003 yılları arasında hükümetlerin ömrü 8 ay’ı bile bulmuyor. 8 ayda bir hükümet ne yapabilir. Hiçbir şey yapamadılar ve dünya aldı başını gitti ve onlar ile rekabet edemedik. Biz koalisyonlar ile darbeler ile cumhurbaşkanlığı seçimleri ile uğraşırken elin ülkesi kalkınmaya devam etti. Bütün enerjilerini, eğitime, bilime, teknolojiye ayırdılar ve kalkınmayı sağladılar. Kendi fabrikalarında çalışacak eleman bulamadılar. Bizim Anadolu’da yetiştirdiğimiz askerliğini yapan, taşı sıksa suyunu çıkartacak olan gençlerimiz bu ülkelere gitti iş, aş bulmak istedi; ama şimdi sizlere soruyorum. Şimdi 10-15 yıldır Almanya’ya işçi olarak giden bir tane akrabamız, kardeşimiz, komşumuz var mı? Bu neyi gösteriyor, bu ülkede istikrar yakalanacak olursa herkese işin, aşın olduğunun göstergesidir. İnşallah 16 Nisan’da bu istikrarı taçlandıracağız. Keşkeleri kullanmama adına son 5 günde lütfen olayları bir kez daha değerlendirelim. Eşimize, dostumuza yaşadıklarımızı anlatalım” diye konuştu.

Konuşmaların ardından siyasiler, mitinge katılım sağlayan çok sayıda vatandaşa teşekkür ederek mitingi sonlandırdılar.
Yorumlar (0)
11
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74