KOMBİ DOLANDIRICISI YAKALANDI

14 AYRI SUÇTAN YAKALAMA KAYDI OLAN DOLANDIRICI YAKALANDI

Genel 20.02.2016, 15:30 20.02.2016, 15:30
34
KOMBİ DOLANDIRICISI YAKALANDI
banner36
14 AYRI SUÇTAN YAKALAMA KAYDI OLAN DOLANDIRICI YAKALANDI

KOMBİ DOLANDIRICISI

Karabük ve Safranbolu’da cami çıkışında yaşlıları kombi bakımı bahanesi ile dolandırdığı iddia edilen cezaevi firarisi polis ekiplerin çalışması sonucu yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Karabük ve Safranbolu’da cami çıkışında yaşlılara yaklaşarak kombi tamircisi olduğunu söyleyerek dolandırdığı iddia edilen Sadık Yıldırım (46) Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince son işinde cami avlusunda yakalanarak gözaltına alındı.

Karabük ve Safranbolu’da cami çıkışında gözüne kestirdiği yaşlı vatandaşlara yaklaşarak kombi tamircisi olduğunu belirten Sadık Yıldırım ‘ Geçen sene senin kombinin bakımını yapmıştım. Ne kadar fatura geldiğini’ sorarak faturanın yüksek geldiğini bahane edip doğalgaz tüketimini azaltacağını söyleyerek yaşlıların evine giderek kombi cihazlarını bakarak parça arızası bahanesiyle paralarını alıp ortadan kaybolduğu ihbarını alan polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Ekipler yaptıkları araştırma sonrası 100. Yıl mahallesindeki Yeni Camii avlusunda şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

14 AYRI YAKALAMA KARARI

Emniyete getirilen Sadık Yıldırım’ın yapılan inceleme sonrası dolandırıcılık suçundan 14 ayrı yakalama kaydı bulundugu ve Eskipazar Açık cezaevinden firar ettiğini tespit etti.

Polis ekipleri ayrıca şahsın üzerinde yaptıkları aramada ise, üzerinde kendi resminin bulunduğu Y.O isimli şahsa ait sürücü belgesi kullandığı tespit etti.

Emniyetteki sorgusunun ardından sağlık kontrolünden geçirilen Yıldırım, dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik suçu ile adliyeye sevk edildi.
Yorumlar (0)
6
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39