'KIZILAY'IN DOST ELİ İYİLİĞE MÜLTECİ'

Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nin iki ay önce başlattığı “Kızılay’ın Dost Eli İyiliğe Mülteci” projesi

Genel 03.12.2018, 16:52 03.12.2018, 16:52
19
'KIZILAY'IN DOST ELİ İYİLİĞE MÜLTECİ'
banner36
Türk Kızılayı Karabük Şubesi’nin iki ay önce başlattığı Kızılay’ın Dost Eli İyiliğe Mülteci projesi kapsamında kursiyerler çalışmalarına yoğun tempoda devam ediyor.

Hayata geçirilen proje ile Karabük’te yaşayan ve ekonomik durumu iyi olmayan bayan mültecilere, bir aylık Türkçe dersi eğitiminin ardından el becerilerine yönelik kursun çalışmalarına da başlandı.

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun; “ Hayata geçirdiğimiz “Kızılay’ın Dost Eli İyiliğe Mülteci” projemiz kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Türkçe dersi eğitimi alan kursiyerlerimiz şimdi de 8 ay sürecek olan filografi tekniği, kağıt rölyef tekniği ve çerçeve yapımı kurslarına başladı. 19 kursiyer arkadaşımız 8 aylık kurslarının sonunda el emeği göz nuru eserlerini sergileyecekler. Bizlerde bu eserlerin sergilenmesine ve satılmasına yardımcı olacağız. Göreve geldiğimiz günden itibaren güzel ve faydalı işler gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu doğrultuda da çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun’a, gerçekleştirdiği ziyarette; Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Fatih Deniz, İŞKUR İl Müdür Vekili Mustafa Çalış, Halk Eğitim İl Müdürü Dursun Yeşiloğlu eşlik etti.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74