KIZILAY 'DOSTLUK APARATI' İLE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türk Kızılayı Karabük Şubesi Gençlik Kolları tarafından sokak hayvanları için “Dostluk Aparatı” projesi hayata geçti. Sokak

Genel 18.01.2019, 11:56 18.01.2019, 11:56
16
KIZILAY 'DOSTLUK APARATI' İLE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ
banner36
Türk Kızılayı Karabük Şubesi Gençlik Kolları tarafından sokak hayvanları için “Dostluk Aparatı” projesi hayata geçti.

Sokak hayvanları için kendi hazırladıkları aparat ile mama kabı yapan Kızılay Karabük Şubesi Gençlik Kolları “Dostluk Aparatı” adını verdikleri mama kaplarını Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Karabük Merkez 100. Yıl Mahallesi’nde belli noktalara yerleştirdi.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Türk Kızılayı Karabük Şube Başkanı Mehmet Uzun; Türk Kızılayı Karabük Şubesi olarak İlimizde yapmış olduğumuz hizmetlere bir yenisini daha ekledik. Allah’ımızın yaratmış olduğu sessiz kullarını da unutmadık ve soğuk kış günlerinde aç kalan bu hayvanlarımız için Genç Kızılay’ımızın düşünceleri ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek böyle güzel bir çalışmayı başlattık. Kimsesiz sokak hayvanları için hazırlamış olduğumuz on adet “Dostluk Aparatı” nı belirlediğimiz bölgelere yerleştireceğiz ve böylelikle aç kalmalarını da önlemiş olacağız” diye konuştu.

“Dostluk Aparatı” uygulamasında sokak hayvanları için vatandaşlardan da destek beklediklerini ifade eden Başkan Uzun; “Kızılay Karabük Şube Başkanlığı olarak mama kaplarını biz kontrol edeceğiz, aparatlarda mama bittiğinde takviye yapacağız. Vatandaşlarımızda bu aparatlara sahip çıksınlar. Aparatlara mama koyamasalar bile en azından kırılmasını engellesinler” dedi.
Başkan Uzun son olarak, “Projenin hayata geçmesinde emeği geçen Kızılay Karabük Yönetim Kuruluna, Kadın Kollarına ve projeye en çok emeği geçen, destek veren Karabük Genç Kızılay üyelerimize teşekkür ederim” dedi.
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74