KİTABINI GETİRENE KAHVE BEDAVA

Safranbolu’da Mabella Kafe’de “Kitabını getirene kahve bedava” kampanyası ile köy okullarının kütüphanelerine kitap desteği yapıl

Genel 17.05.2019, 17:59 17.05.2019, 17:59
110
KİTABINI GETİRENE KAHVE BEDAVA
banner36

Safranbolu’da Mabella Kafe’de “Kitabını getirene kahve bedava” kampanyası ile köy okullarının kütüphanelerine kitap desteği yapılıyor


Tarihi ve turistik ilçe Safranbolu'da Mabella Kafenin sahibi ve Karabük’ün yakından tanıdığı siyaset adamı Çetin İpek, kahve ihramıyla topladığı kitaplarla bir köy ilkokuluna kütüphane açacak.

Kısa bir süre önce Mabella kafeyi açan Çetin İpek "Kitabını getirene kahve bedava" kampanyasıyla topladığı kitaplardan, Yenice ilçesi Yortan beldesindeki bir köy ilkokuluna kütüphane oluşturacak.

İpek, kitap okumayı çok sevdiğini ve atıl durumdaki kitaplardan çok rahatsız olduğunu söyledi.

Bu eserleri geri kazandırmak için kampanya başlattıklarını aktaran İpek, kitap getirenlere ücretsiz kahve ikramında bulunduklarını belirtti.

Bir ilkokul belirlediklerini ve kampanyaya onları da dahil ettiklerini dile getiren İpek "Okulumuza kütüphane kurma hedefimiz var. İrtibata geçtik. Mevcut kütüphaneleri atıl durumda, bir aktivitesi kalmıştı. Kafemizde topladığımız kitapları ve masasından rafına kadar her şeyini de tedarik ederek okulumuza hediye edeceğiz. Amacımız atıl durumda olan kitapları değerlendirmek." diye konuştu.

Türkiye'nin her köşesinden kampanyayı duyanların kitap gönderdiğini ve desteklediğini de vurgulayan Çetin İpek "Çok talep oldu. Türkiye'de kitap okuma oranında dünyada 86. sırada. İngiltere ve Fransa'da yüzde 21 olan kitap oranı her geçen gün düşüyor. Amacımız atıl duran kitaplarımızı gençlerle buluşturmak ve kitap okuma alışkanlığını artırmak. Destek olan herkese teşekkür ederim." dedi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74