KİRKİLLE TOKİ KONUTLARINDA ANAHTAR TESLİMİ 4 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Kirkille'de Emekliler için yapılan TOKİ Evlerinin Anahtarlarının 04-28 Haziran tarihleri

banner73
Genel 25.05.2018, 12:49 25.05.2018, 12:49
105
KİRKİLLE TOKİ KONUTLARINDA ANAHTAR TESLİMİ 4 HAZİRANDA BAŞLIYOR
banner36

Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Kirkille'de Emekliler için yapılan TOKİ Evlerinin Anahtarlarının 04-28 Haziran tarihleri arasında verileceğini söyledi.

Başkan Bulut yaptığı açıklamada “Safranbolu Kirkille’de 579 adet konut projesi kapsamında satışı gerçekleştirilen konutların anahtarlarının teslimleri, 04-28 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Konut alıcısı olan emeklilerimiz kendilerine bildirilen günde kendi imkanları şantiye alanına ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09.00’da başlanacaktır. Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan hak sahiplerinin işlemleri geldikleri gün için belirlenmiş hak sahiplerinin işlemleri tamamlandıktan sonra yapılacak.

Alıcıyla imzalanan gayrimenkul satış sözleşmesi kapsamında satışa/teslime konu konutun sigorta ve DASK işlemleri aracı banka tarafından yaptırılacak ve bedelleri KDV ile birlikte teshil edilecek.

3065 Saylı KDV Kanunu gereğince, teslim işlemi nedeniyle doğan %1 oranındaki KDV tutarı Halk Bankası Safranbolu Şubesi tarafından tahsil edilecektir.

Bu aşamada aracı banka tarafından kesilen KDV Faturası konut teslim anında alıcı tarafından müşavir firma yetkililerine ibraz edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair fatura ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Konut alanında yapılacak fiili teslim sırasında konut alıcıları; Kimlik belgesi (Nüfus Cüzdanı), Gayrimenkul Satış sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası, Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi, KDV tutarının yatırıldığına dair fatura, Doğalgaz münferit bağlantı bedelinin yatırıldığına ilişkin dekont, (Bankaya 734 TL (KDV) Dahil) yatırılacaktır.

Belgeler eksiksiz ise konut alıcılarına, müşavir firma tarafından “Konut teslim Tutanağo” ile mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalanacaktır.”

2. Etap olarak Belen Mahallesinde yapılan emekli konutlarının inşaat çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Başkan Bulut, “Büyük bir ihtimal önümüzdeki günlerde TOKİ Başkanı ve Bakanların katılımı ile bir temel atma töreni olacak ve inşallah seçimden sonra da onların kura çekimi yapılacak.

Mahalle aralarında konuşan lafları duyarak Mübarek günde buraya kadar gelmesinler, yorulmasınlar onların haberi olacak. bizler emeklilerimizi konuyla ilgili olarak mesaj yolu ile bilgilendireceğiz, kimse mağdur olmayacak” dedi.

Emekli konutlarının yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Bulut, emekliler başta olmak üzere tüm Karabük halkının mübarek Ramazan ayını kutlayarak, 24 Haziran tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin hayırlara vesile olmasını diledi.

Yorumlar (0)
14
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74