KIRIK, ÇAYLI'YA YİNE YÜKLENDİ

AK Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık , Perşembe günü yapılan Yenice Belediye Meclis toplantısına AK Partili Belediye Meclis

Genel 08.02.2019, 17:00 08.02.2019, 17:00
18
KIRIK, ÇAYLI'YA YİNE YÜKLENDİ
banner36
AK Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık , Perşembe günü yapılan Yenice Belediye Meclis toplantısına AK Partili Belediye Meclis Üyeleri olan iki meclis üyesinin katılmasına rağmen Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan “Yenice Belediyesi'nin bu dönemde yapacağı son Meclis Toplantısına , Ak Partili Meclis Üyeleri katılmadı ve Meclis toplanamadı. Yasa gereği Şubat dönemi toplantısı yarın saat 11.00 de yeniden yapılacak.” paylaşımına cevap verdi ve bugün düzenlenen Belediye Meclis toplantısıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

AK Parti Yenice İlçe Başkanı Yılmaz Kırık, Belediye Meclis toplantısına strateji olarak katılmadıklarını belirterek “Malum başkan kendi Facebook sayfasından son meclis toplantısına AK Partili meclis üyelerinin katılmadığını beyan eden bir bilgi paylaşmış olup, paylaşımında da iki AK Partili bir CHP’li meclis üyesini fark edememiş olsa gerek. 07.02.2019 Perşembe günü yapılan meclis toplantısına strateji olarak katılmadık. Bunun en büyük sebebi mecliste gündeme konu olan 1 veteriner, 1 Harita mühendisi, 1 İnşaat mühendisi alımı olmak üzere, toplamda 3 teknik personel alımı söz konusu idi.

10 yıldır belediyeyi yöneten malum başkan, 10 yıldan beri eksik olan birimlerin seçim öncesi bu şekilde girişim başlatması teşkilatımızca manidar bulunmuş olup, yapılacak alımların seçimlerden sonra olması daha adaletli olacağı kanaatine vardık. 08. 02.2019 Cuma günü yapılan meclis toplantısında tüm belediye meclis üyeleri katılarak, özgür iradesinde oylama yapılarak, demokratik davranarak karar almışlar olup, böylece malum başkanın kişisel ve yandaş çıkarlarına karşı kararın olumsuz sonuçlanması sağlanmıştır.” Diye konuştu.

“AK PARTİ’DE KAPININ ÖNÜNE KONULUNCA MI MİLLETVEKİLLERİ KÖTÜ OLDU?”

AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Kırık açıklamasına Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı kastederek, AK Partili Milletvekillerini eleştirmesine tepki gösterdi ve Çaylı’yı edebe davet ederek şunları söyledi;

“Yılın son meclis toplantısında kendini kaf dağında görenlerde, bu oylamadan gerekli dersleri de çıkartacakları kanaatini taşımaktayız. Partisinin Döngeller Mahalle toplantısında yaptığı konuşmayı da esefle kınıyorum. Malum başkanı edepli olmaya ve sakin olmaya davet ediyoruz. Devlet büyüklerimiz ile düşüncelerini beyan ederken, Cumhur ittifakını göz önünde bulundurarak davranması temennisinde bulunuyoruz. Vekillerimiz ile ilgili söylemlerinin doğru olmadığını kendisi de çok iyi bilmektedir. Malum başkan koltuk sevdası yüzünden ne dediğini bilmemektedir. Mensubu bulunduğu AK Partide kapının önüne konmadan önce başarısızlıkla suçladığı vekillerimiz ve bölge büyüğümüz için övgü dolu sözler söylerken, kapının önüne konulunca bu şekilde söylemler de bulunmasının ne kadar manidar olduğunu hemşerilerimize, MHP teşkilatına ve malum başkana hatırlatmak isterim.  Yenicemizde yapılan yatırımlarda büyük emekleri olan bölge büyüğümüz ve milletvekillerimizin yaptıklarını hemşehrilerimiz tarafından çok iyi bilinmektedir.

Devletimiz tarafından bölge büyüğümüz ve milletvekillerimizin girişimleri ile seyir terası için ekstra 8 trilyona yakın nakit yardımı, belediye garajına greyder, dozer, itfaiye, cenaze arabası, vidanjör, çöp arabası da devletimiz tarafından gönderilmiştir. Seyir terası belediye imkanları ile değil, devletin imkanları ile yapılmıştır. Ayakkabı boyacılarının ellerinden sandıkların alındıklarını, işyerlerinin önündeki dolapların kaldırıldıklarını, pazarcı esnafın tezgahlarının dağıtıldığını, bir fabrikanın içinden imar değişikliği ile yol geçirilmek istendiğini, belediyede mensup işçilerin kapının önüne koyduklarını, yine mezbahanenin kendi yakınına şerit olarak tahsis ettiğini, kendi yakınını özel eğitim kurumunu alarak, sahibini zor durumda bırakarak elinden aldığını, vatandaşların dükkanların önünden sen bizden değilsin diye oturduğu bankları kaldırdığını, aday olduğu partinin bayraklarının indirildiğini, hatta hakaretler ettiklerini  hatırlatmak isterim.

Malum başkana soruyorum; Sen daha topladığın meclis toplantısına hükmedemiyorsun. İlçemiz ile ilgili alacağın kararlardan yoksunsun, sonrada çıkıp tekrardan ilçemizi yönetmeye talibim diyorsun ve kendi söylemlerinle çelişiyorsun.

MHP’ye gönül veren hemşehlerimize de şunu hatırlatmak isterim. Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı asla unutmazmış. Gerçek bozkurtlu hemşehrilerimiz de zamanında MHP’ye yapılanları da unutmayacak 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde akli selim davranacaktır. Malum başkan için artık vakit bitti. Yenice’mize birlik beraberlik gelecek, sevgi saygı gelecek, hoşgörü ve samimiyet gelecek, gayret ve GÜVEN gelecek.”
Yorumlar (0)
18
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74