KİMYASAL KİRLENMEYE KARŞI VALİLİKTEN UYARI

Karabük Valiliği kimyasal madde taşıyan tankerin bugün İsmetpaşa'da kaza yapması ile ilgili kamuoyunu uyaran bir açıklama yaptı. Valilik açıklam

banner73
Genel 29.08.2018, 17:36 29.08.2018, 17:36
24
KİMYASAL KİRLENMEYE KARŞI VALİLİKTEN UYARI
banner36

Karabük Valiliği kimyasal madde taşıyan tankerin bugün İsmetpaşa'da kaza yapması ile ilgili kamuoyunu uyaran bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında şu uyarılarda bulundu;

"29.08.2018 tarihinde İlimiz Eskipazar İlçesi Hamamlı Köyü İsmetpaşa mevkiinde meydana gelen trafik kazasında kimyasal madde yüklü araçtan Hamamlı çayına sızıntı olması nedeniyle;

Hamamlı çayı boyunca koruma hattı oluşturulmuştur.

Oluşturulan bu hat boyunca Valiliğimizce ikinci bir duyuru yapılana kadar, söz konusu çaydan hayvan sulanmaması ve içme suyu olarak kullanılmaması büyük önem arz etmektedir.

Vatandaşlarımızın yüzme, balık avlama vb. nedenlerle oluşturulan hat boyunca su ile temas etmemeleri çay içerisinde ölmüş balıkların vatandaşlarımız tarafından toplanılmaması ve tüketilmemesi gerekmektedir.

Kirlenme nedeni ile çaya akış istikametine göre, çevre il ve ilçeler ile ilimiz tüm resmi kurum ve kuruluşların ve köy muhtarlıklarımız bilgilendirilerek gerekli önlemler alınmıştır."

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74