KBÜ'DEN 'SİBER GÜVENLİĞE GİRİŞ' EĞİTİMİ

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Ar

Genel 21.10.2020, 17:59 21.10.2020, 17:59
104
KBÜ'DEN 'SİBER GÜVENLİĞE GİRİŞ' EĞİTİMİ
banner36
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KBUZEM) tarafından "Siber Güvenliğe Giriş" eğitimi verilecek.Kişilere, kurumsal ve kişisel veriyi fiziki ve siber ortamlarda güvenli bir şekilde koruyabilmelerine yönelik temel düzeyde yapılacak Siber Güvenliğe Giriş Eğitimi’ne başvurular 1 Kasım'da sonra erecek.

KBÜ Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Menemencioğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ali Yetgin tarafından verilecek eğitimde katılımcılara veri kaybı, fiziki verilerin korunamaması, elektronik verilerin hırsızlığı gibi tehlikeleri anlayabilmek ve bunlara yönelik önlemler alabilmek konularında temel kazanımlar elde edebilecek.

Ayrıca katılımcıların, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması, 5809 Sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ve 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu’na ilişkin bilişim ile ilgili kanunların usul ve esaslarına dair bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.

Eğitime katılmak isteyenler, "https://kbuzem.karabuk.edu.tr/sertifika-siber.php" internet adresinden ön başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilecek.

Eğitimde başarılı olan katılımcılara ise Karabük Üniversitesi onaylı e-sertifika verilecek.
Yorumlar (0)
banner11
banner12
-9
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74