KBÜ'DE 'DERSTEN SAHNEYE' KONSERLER DİZİSİ

Karabük Üniversitesinde, Müzik Bölümü Türk Sanat Müziği Anasanat dalı konserlerine devam ediyor. Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güz

Genel 17.05.2019, 14:40 17.05.2019, 14:40
39
KBÜ'DE 'DERSTEN SAHNEYE' KONSERLER DİZİSİ
banner36

Karabük Üniversitesinde, Müzik Bölümü Türk Sanat Müziği Anasanat dalı konserlerine devam ediyor.

Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü Türk Sanat Müziği Anasanat dalı öğrencileri ve akademisyenleri tarafından “Dersten Sahneye” ana temasıyla iki farklı konser düzenlendi.

Konserlerden ilki olan “Dersten Sahneye Solistler Dinletisi” 15 Mayıs Çarşamba günü Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Konseri hazırlayan araştırma görevlileri Esat Şar, Abdurrahman Özsağır, Hazar Ertürk, Furkan Yılmaz ve Emin Abdulkadir Çolakoğlu ile öğrenciler birlikte 10 farklı Türk sanat müziği eseri seslendirdi.

“Dersten Sahneye Saz Eserleri” adlı bir diğer konser de 16 Mayıs Perşembe günü yine Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi konferans salonunda düzenlendi.

Öğretim Görevlisi Hasan Hacısüleymanoğlu ile Araştırma Görevlisi Övgü Özparlak tarafından hazırlanan konserde akademisyen ve öğrenciler telli ve üflemeli çalgılar eşliğinde çeşitli makamlarda saz semaisi icra etti.

Yorumlar (0)
20
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74