KBÜ'DE '15 TEMMUZ DARBESİNİN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE ETKİLERİ' PANELİ

Karabük Üniversitesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde “15 T

banner108
Genel 14.07.2020, 18:05 14.07.2020, 18:05
95
KBÜ'DE '15 TEMMUZ DARBESİNİN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE ETKİLERİ' PANELİ
banner36
Karabük Üniversitesi tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde “15 Temmuz Darbe Girişiminin Uluslararası Öğrencilerin Eğitimine Etkileri” adlı etkinlik düzenlendi.

Karabük Üniversitesinde ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ anma etkinlikleri çerçevesinde “15 Temmuz Darbe Girişiminin Uluslararası Öğrencilerin Eğitimine Etkileri” adlı panel Kamil Güleç Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Panelde Karabük Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrenciler, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını ve eğitim hayatına etkilerini katılımcılarla paylaştılar.

Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, 15 Temmuz darbe girişimine karşı milletin elde ettiği zaferin demokrasi tarihi açısından bir milat olduğunu belirterek, 15 Temmuz dayanışmasının tüm dünyaya örnek olduğunun altını çizdi.

Moderatörlüğünü Mehmet Önder Karakaş’ın yaptığı panelde Karabük Üniversitesi öğrencilerinden Çadlı Yakup Hassan ve İbrahim Muhammet, Ürdünlü Mohannad Al-allam, Özbekistanlı Merdan Muhammedov, Afganistanlı Nurettin Kemaloğlu ve Kazakistanlı Bilal Jamakum, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde yaşadıklarını ve eğitim hayatına etkilerini anlattılar. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan gelişmeleri büyük bir endişe ile takip ettiklerini ve çok üzüldüklerini dile getiren uluslararası öğrenciler, o gece Türk milletinin ülkesine sahip çıktığını ifade ettiler.
Program hediye takdiminin ardından sona erdi.
Yorumlar (0)
banner11
9
açık
banner17
banner18
banner39
banner74