KBÜ İLE İŞKUR PROTOKOL İMZALADI

KBÜ ve İŞKUR arasında protokol imzalandı.

Genel 12.11.2020, 11:45 12.11.2020, 11:51
513
KBÜ İLE İŞKUR PROTOKOL İMZALADI
banner36

Karabük Üniversitesi ile Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında İŞKUR kampüs hizmetlerinin sunulmasına ilişkin iş birliği protokolü ile İŞKUR İş Kulübü hizmetlerinin sunumuna ilişkin iş birliği protokolleri imzalandı. Protokoller Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Mustafa Çalış tarafından imza altına alındı.

İŞKUR Kampüs hizmetlerinin sunulmasına ilişkin iş birliği protokolü ile, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere iş gücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunmak, öğrencilerin mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden yararlanabilmelerine yardımcı olmak hedefleniyor.

İŞKUR İş Kulübü hizmetlerinin sunumuna ilişkin iş birliği protokolü ise ilk kez iş hayatına atılacaklar, işini değiştirmek isteyenler ve dezavantajlı grupların yeni bir iş bulmalarını kolaylaştırmayı, bu anlamda başvuruda bulunan odak grupların bilgilerini arttırmayı ve özgüvenlerini yükseltmeyi, onlara motivasyon desteği sağlamayı amaçlıyor.

Covid-19 pandemisi nedeniyle İŞKUR tarafından yapılacak bu faaliyetler online olarak gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
banner11
banner12
2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74