KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ BATI KARADENİZ'İN YÜKÜNÜ SIRTLIYOR

Hizmet vermeye başladığı günden bu yana çok sayıda hastanın sağlığına kavuşmasına imkan sağlayan

Genel 14.04.2020, 13:13 14.04.2020, 13:13
134
KBÜ EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ BATI KARADENİZ'İN YÜKÜNÜ SIRTLIYOR
banner36
Hizmet vermeye başladığı günden bu yana çok sayıda hastanın sağlığına kavuşmasına imkan sağlayan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede de aktif rol alıyor.Bartın, Kastamonu, Zonguldak ve Çankırı gibi çevre illere de hizmet vererek bölge hastanesi görevi üstlenen Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi, binlerce kişiye hizmet sunuyor.

Ek hizmet binaları ile 80 bin 111 metrekare kapalı alana sahip hastane, 2015'te Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tescillendi.

Hastanede 200'ü doktor 1700'e yakın personel görev yapıyor. Bütün teçhizatın tamamlanması ve açılmak üzere hazır olan 6 yataklı yoğun bakım ünitesiyle birlikte hastanede toplam 88 yoğun bakım yatağı yer alıyor.

Tamamının içinde tuvaleti ve banyosu bulunan toplam oda sayısı 221 olurken; 49 tek yataklı oda ve 172 tane 2 yataklı oda hizmet vermekte. Açılacak olan yeni yoğun bakımlarla, 88 yoğun bakım yatağıyla birlikte toplamda 481 hasta yatağı yer alıyor. Yaklaşık 53 milyon lira maliyetle yapılan hastanede, hastalara konforlu bir ortamda tedavi imkanı sağlanıyor.

Acil durumlarda helikopter ambulansla getirilen hastaların, doğrudan ameliyathaneye veya yoğun bakım odalarına alınabilmesine olanak tanınıyor.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA TÜM BİRİMLER AKTİF ÇALIŞIYOR


Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Koronavirüs ile mücadelede de aktif rol alıyor.

Hastanenin ilk triaj bölümü, dışarıda kurulan çadırda hizmet veriyor. Acil bölümünde hastalardan numune almak için özel bir kabin yapılırken, Kovid-19 şüpheli kişiler için sedye üzerinde kapalı sistem kuruldu.

Koronavirüsle mücadele kapsamında tüm birimler aktif olarak çalışıyor, tanı konulan ya da şüpheli görülen vakaların tedavi ve kontrolleri her gün titiz şekilde takip ediliyor.

Ayrıca hastaneye gelen tüm vatandaşlara öksürük, ateş, nefes darlığı kontrolleri yaplıyor, yurt dışı ziyareti ya da yurt dışından gelenlerle teması olup olmadığı sorularak bilgilendirme yapılıyor.

ŞU AN AĞIRLIKLA KORONAVİRÜSLE MÜCADELE EDİYORUZ


Hastane Başhekimi İsmail Haskul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanede Karabük'ün dışında Bartın, Çankırı, Kastamonu ve Zonguldak'tan da hastaların hizmet aldığını söyledi.

Hastanenin aynı zamanda Karabük Üniversitesi bünyesindeki öğrenci ve asistanların yetiştirilmesi konusunda da hizmet ürettiğini belirten Haskul, "Pandemi sürecinde hastanemiz de pandemi hastanesi olarak belirlendi. Şu an ağırlıkla koronavirüsle mücadele etmekteyiz." şeklinde konuştu.

"Şehir merkezinde bulunan tek kamu hastanesi olarak Kovid-19 dışındaki hastalarımıza da hizmet üretmeye devam ediyoruz." diyen Haskul, "Vatandaşlara evde kalmalarını öneriyoruz. Evde kalarak, hep beraber koronavirüsle mücadele edebiliriz." ifadelerini kullandı.[gallery columns="2" ids="84274,84275,84276,84277,84278,84279" orderby="rand"]

 

Yorumlar (0)
16
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74