KBÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KURULDU

Karabük Üniversitesi bünyesinde, 7-15 yaş grubundaki çocukların ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak, onlara bilim, teknolo

banner73
Genel 04.10.2017, 17:01 04.10.2017, 17:01
9
KBÜ ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ KURULDU
banner36

Karabük Üniversitesi bünyesinde, 7-15 yaş grubundaki çocukların ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak, onlara bilim, teknoloji, hars ve kabiliyet alanlarında nitelikli eğitimler vermek amacıyla Çocuk Üniversitesi kuruldu.

Karabük Üniversitesi Çocuk Üniversitesi’nde, tamamı akıllı tahtalar ve bilimsel materyallerle donatılmış 11 Atölye ve 3 Laboratuvar ile çocuklar geleceğe hazırlanacak.

Çocuklar, öğretim elemanlarından ders alacak

KBÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Okt. Mesut Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada tüm derslerin Üniversitemizdeki öğretim elemanları tarafından verileceğini belirtti. Doğan “Çocuk Üniversitesi’nde, çocuklarımızı okul ve sınav formatına göre kodlanmamış yepyeni ve kişiye özel bir eğitim ortamıyla buluşturuyoruz.” dedi.

KBÜ Çocuk Üniversitesi’ndeki dersler bir ilk olacak

Bilimden teknolojiye, kültür sanattan edebiyata, spordan müziğe ve yetenek gibi pek çok alanda eğitimler verileceğini aktaran Okt. Mesut Doğan, özellikle kültür anlamına da gelen ve içerisinde yazarlık eğitimi, değerler eğitimi, tarihi coğrafya, dünya dilleri ve Osmanlıca gibi dersleri barındıran Hars bölümünün KBÜ Çocuk Üniversitesi’nde ilk olacağını belirtti.

Okt. Mesut Doğan, teknik alandaki bölümleriyle öne çıkan Karabük Üniversitesi’nin bu özelliğinin yeni kurulan Çocuk Üniversitesi’nde kendini göstereceğini belirtti. Doğan, teknoloji alanında verilecek dersler arasında robotik ve kodlama, 3D programlama, grafik tasarımı ve yeni nesil yazılım gibi derslerin verilmesinin bir ayrıcalık olacağını ifade etti.

Diğer yandan bilim alanında zıpır matematik, zekâ oyunları, deney okulu, yaratıcı düşünme ve tasarım gibi alanlarda dersler yer alırken yetenek okulunda ise basketbol, satranç, fotoğrafçılık, okçuluk, gitar eğitimi ve bağlama eğitimi gibi çok zengin alanlarda dersler öğrencilere sunulacak.

Sınırlı sayıda öğrenci alınacak

Yeni kurulan Çocuk Üniversitesi’ne başvuruların başladığını ve 15 Ekim’e kadar süreceğini aktaran Okt. Mesut Doğan, ilgi ve yetenek alanlarına göre sınırlı sayıda öğrenci alınacağını duyurdu.

Kursların, kurslarda verilecek eğitimin niteliğine göre 8, 10 ve 12 kişilik gruplar halinde planlandığını söyleyen Doğan, derslerin hafta içi ikişer saat halinde 15.30 – 17.15 ve 17.30 – 19.15 saatleri arasında yapılacağı bilgisini de paylaştı.

Çocuk Üniversitesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye cocukuni.karabuk.edu.tr adresinden ulaşılabilmekte.

Yorumlar (0)
12
açık
banner23
banner17
banner18
banner39