KAYMAKAM TÜRKÖZ TARİHİ ÇARŞIYI ZİYARET ETTİ

Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Tarihi Çarşıyı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Müzeke

Genel 28.09.2020, 16:52 28.09.2020, 16:52
45
KAYMAKAM TÜRKÖZ TARİHİ ÇARŞIYI ZİYARET ETTİ
banner36
Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, Tarihi Çarşıyı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Müzekent olan, tarihi evleriyle ünlü Safranbolu, hayatın yavaş yavaş normale dönmesi ile yeniden ziyaretçi akınına uğruyor.

Tarihi Çarşıda koronavirüsle mücadele tedbirlerini de yerinde inceleyen Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz; ”Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandemi nedeniyle alınan tedbirlerin azaltılması sonucu turizm yeniden canlanmaya başladı. Yerli ve yabancı turistlerimiz gelemeye başladı.

Bu durum ilçemiz ekonomisi ve esnaflarımız için çok önemlidir. Unutmamamız gereken salgınla mücadele, tam anlamıyla bitmedi. Vatandaşlarımız, bilhassa esnafımız, tedbirli olmaya devam etmeli. Maske, mesafe ve temizlik hususunda gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir.

Alacağımız her önlem sadece vatandaşımız icin degil esnafımız icin de ayrı öneme sahiptir.

Safranbolu sadece tarihi ile değil kültürüyle de eşsiz bir kent, bu farkındalıkla İlçemizi hem en iyi şekilde korumamız hem de en iyi şekilde tanıtmamız gerekir" dedi.

Tarihi çarşı esnafına hayırlı işler dileklerinde bulunup onlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Türköz, restorasyonu devam eden Kaymakamlar Müze Evinde de incelemeler de bulunarak ziyaretini sonlandırdı.
Yorumlar (0)
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74